Do końca wakacji ruch jednokierunkowy na Klasztornej

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

2 lipca rozpocznie się kolejny etap robót na ulicy Klasztornej. Dla osób uprawnionych do przejazdu zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy.

Rozbudowa ulicy na odcinku od ul. Żaglowej do ronda przy moście Wandy trwa od połowy kwietnia. W pierwszym etapie powstaje kanalizacja sanitarna i deszczowa.

Od 2 lipca roboty wchodzą w kolejną fazę. W związku z tym zmieniona będzie organizacja ruchu. Dla osób uprawnionych do wjazdu na ulicą Klasztorną, a więc mieszkańców, klientów sklepów i punktów usługowych oraz pojazdów komunikacji miejskiej, wprowadzony będzie ruch jednokierunkowy od skrzyżowania z ul. Odmętową do ronda przy moście Wandy.

– W przeciwnym kierunku ruch będzie się odbywał ulicami Zagłoby i Odmętową. Po tej trasie będą też kursowały autobusy komunikacji miejskiej. Na czas wprowadzenia zmian, a więc do końca wakacji, zlikwidowane będą progi zwalniające na ul. Odmętowej – tłumaczy Jan Machowski z Zarządu Inwestycji Miejskich.

Przebudowa ulicy Klasztornej ma kosztować 25 milionów złotych.

 

 

 

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Nowa Huta
Interesuje Cię zakup mieszkania w dzielnicy Nowa Huta? Sprawdź oferty portalu GetHome: https://gethome.pl/mieszkania/na-sprzedaz/krakow/nowa-huta
comments powered by Disqus