Dotacja na deszczówkę

fot. pixabay.com
Mieszkańcy mogą uzyskać dotację na instalację do gromadzenia deszczówki, którą będą mogli wykorzystywać do podlewania kwiatów czy sprzątania.

W czasie suszy wielu krakowian podlewa trawniki czy kwiaty wodą z miejskiej sieci.

– Tymczasem to nie tylko nieekonomiczne, ale także nieekologiczne – wodę powinniśmy przecież oszczędzać – czytamy w komunikacie miasta.

I tu ważna informacja. W Krakowie funkcjonuje program małej retencji wód opadowych, dzięki któremu mieszkańcy mogą zdobyć dotacje na instalacje do gromadzenia i wykorzystania deszczówki, która idealnie nadaje się do podlewania kwiatów czy sprzątania.

Dla kogo dotacja?

O dotację mogą ubiegać się osoby fizyczne, wspólnoty mieszkaniowe, osoby prawne i przedsiębiorcy. Wysokość dotacji to 50 proc. poniesionych kosztów na realizację inwestycji, ale nie więcej niż 5 000 zł.

Osoby zainteresowane programem powinny się kontaktować z Wydziałem Kształtowania Środowiska UMK na os. Zgody 2.

Do tej pory, w latach 2014-2018 na dotacje w ramach programu przeznaczono kwotę w wysokości 2 390 000 zł, a pula udzielonego wsparcia wyniosła ponad 1,8 mln zł.

Pozwoliło to na wykonanie 384 instalacji do gromadzenia i wykorzystania wód deszczowych. W 2019 r. na realizację zadania przeznaczono kwotę 500 000 zł. Do końca lipca wpłynęło 97 wniosków o udzielenie dotacji. Nabór ciągle trwa.

comments powered by Disqus