Dwa miesiące ulgi na Łokietka

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Najbliższy piątek przyniesie dwie dobre wiadomości dla mieszkańców Krowodrzy. W związku z kolejnym etapem prac przy przebudowie linii kolejowej, na pewien czas przywrócony zostanie ruch pod wiaduktem na ulicy Łokietka i w przejściu na ulicy Racławickiej.

W piątek 30 marca otwarty zostanie przejazd pod wiaduktem na ul. Łokietka. – Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać przez około dwa miesiące. Później wykonawca przystąpi do przebudowy kolejnej części obiektu – zapowiada Piotr Hamarnik z PKP PLK.

Stary i wąski wiadukt, na którym ruch prowadzony był wahadłowo, zostanie znacznie poszerzony. Będzie miejsce dla siedmiometrowej jezdni i chodników.

Budowa wiaduktu podzielona została na trzy etapy. W pierwszym wykonawca zajął się wyburzeniem i poszerzeniem środkowej części obiektu. Te roboty zostały już zakończone. Teraz robotnicy muszą zamontować tory na nowej części wiaduktu, by poprowadzić tam ruch pociągów. Gdy tory będą gotowe, rozpocznie się kolejny etap jego przebudowy. Do tego czasu ulica będzie otwarta dla ruchu samochodów.

Racławicka

Tego samego dnia, ale na krócej, przywrócony zostanie ruch pieszy pod linią kolejową w ciągu ul. Racławickiej. Ten ważny skrót także jest gruntownie modernizowany. Wykonano już nową konstrukcję obiektu, na szerokości trzech torów kolejowych. Kolejne prace budowlane w tym miejscu wykonawca planuje po długim weekendzie majowym. Modernizacja obiektu zakończy się w roku 2019.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Krowodrza
comments powered by Disqus