Dwa przetargi na obwodnicę Zielonek

Trasa ma się łączyć z fragmentem wybudowanym w ramach linii tramwajowej do Górki Narodowej fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl, Archiwum

Zarząd Dróg Wojewódzkich rozpisał drugi przetarg w sprawie obwodnicy Zielonek. Nowa droga stanie się fragmentem tzw. Trasy Wolbromskiej, która doprowadzi samochody do Krakowa, na ul. Pachońskiego.

Inwestycja jest podzielona na odcinki. W przypadku pierwszego z nich, od Krakowa do węzła północnej obwodnicy Krakowa, przetarg rozpisano już wcześniej, na projekt i budowę. Ponad dwukilometrowy fragment dwujezdniowej drogi po dwa pasy ruchu w każdą stronę ma być gotowy w połowie 2023 roku. W ramach tego zadania jest też planowany dodatkowy łącznik z ul. Glogera. Oferty można składać do 1 października.

Północny węższy

Północy odcinek, od węzła obwodnicy w stronę Trojanowic, będzie węższy – z jedną jezdnią po jednym pasie ruchu w każdą stronę. Ma być przystosowany do o połowę mniejszego ruchu niż południowy, który oprócz połączenia gmin ościennych z Krakowem będzie też pełnił funkcję dojazdu z miasta do obwodnicy.

Zarząd Dróg Wojewódzkich rozpisał na razie przetarg na przygotowanie projektu i wszystkich potrzebnych zezwoleń. Zakłada, że przygotowanie dokumentów potrwa 18 miesięcy. Oferenci mogą się zgłaszać do 18 października.

Obawy w Krakowie

Plany budowy drogi budzą obawy wśród mieszkańców Prądnika Białego. Trasa ma się przecinać z takimi osiedlowymi uliczkami w dzielnicy Prądnik Biały jak Żwirowa, Piaszczysta, Rybałtowska czy Malinowa. O ich sprzeciwie informowaliśmy TUTAJ.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Biały
comments powered by Disqus