Dwa tygodnie bez przejazdu pod wiaduktem na Kopernika

fot. PKP PLK

PKP Polskie Linie Kolejowe rozpoczynają nowy etap prac w rejonie ul. Kopernika. Muszą zacząć od wyburzenia starego wiaduktu, co oznacza dwa tygodnie utrudnień dla kierowców.

Po tym, jak skierowano ruch pociągów na nowy tor na estakadzie, wykonawca mógł zająć się rozbiórką starej części linii kolejowej, po której do tej pory prowadzony był ruch. Najpierw rozpoczęła się rozbiórka nasypu ziemnego, teraz natomiast stopniowo będą uruchamiane prace przy wiaduktach na remontowanym odcinku.

W poniedziałek 16 września rozpocznie się rozbiórka starego wiaduktu nad ul. Kopernika. Na ok. dwa tygodnie zamknięty zostanie przejazd pod obiektem. Przejechać będą mogły tylko karetki.

We wtorek i środę (17 i 18 września) przejazd będzie całkowicie zamknięty dla ruchu samochodowego, w tym karetek. Ruchem pieszych i rowerzystów sterować będą pracownicy budowy. – W czasie najtrudniejszych prac dostęp do obiektu będzie czasowo wstrzymywany – zapowiada Piotr Hamarnik z PKP PLK.

W pozostałe dni samochody osobowe będę kierowane objazdem przez ul. Strzelecką, a przejazd drogowy dostępny będzie tylko dla karetek i transportu pacjentów. Rowerzyści i piesi będą mogli swobodnie korzystać z drogi pod wiaduktem.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto Grzegórzki
comments powered by Disqus