Dwa tygodnie ze zmienioną organizacją ruchu na drodze Kraków-Warszawa

fot. mat. prasowe
Od 6 grudnia, w związku z postępem robót na budowie północnej obwodnicy Krakowa, na drodzej krajowej nr 7 w miejscowości Węgrzce zacznie obowiązywać tymczasowa organizacja ruchu. Wykonawca deklaruje, że obecna organizacja zostanie odwtorzona przed Bożym Narodzeniem.

Planowana zmiana dotyczy odcinka, w którym droga krajowa nr 7 (trasa Kraków – Warszawa) krzyżuje się z budowaną Północną Obwodnicą Krakowa (S52) i będzie podzielona na dwa etapy.

– Pierwszy z nich rozpocznie się w najbliższy poniedziałek 6 grudnia o godz. 8.00 i potrwa około trzy dni. Zakłada on poprowadzenie ruchu samochodowego po zachodniej stronie jezdni DK 7 tymczasowym bypessem. Początek drugiego etapu planowany jest na 9 grudnia na godz. 8.00 i zakłada utworzenie bypassa po wschodniej stronie jezdni. Będą obowiązywały ograniczenia prędkości – informuje Gabriela Łazarczyk z firmy Gülermak, wchodzącej w skład konsorcjum budującego północną obwodnicę Krakowa.

Wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu ma związek z postępami na budowie planowanego węzła Węgrzce. – Obecnie w tej lokalizacji wykonujemy ściany szczelinowe dla dwóch obiektów mostowych oraz konstrukcji oporowych tworzących węzeł. Kontynuowane są prace żelbetowe na konstrukcji stropu jednego z obiektów oraz roboty drogowe przy dojeździe do węzła od strony wschodniej. Niedawno zakończyliśmy przebudowę kolizji sieciowych – mówi Andrzej Truszkowski, dyrektor kontraktu w Gülermak. Zaznacza, że prace w rejonie „siódemki” zostały zaplanowane w taki sposób, by odtworzyć obecną organizację ruchu przed świętami Bożego Narodzenia.

Etap I
Etap I


Etap II
Etap II