Dwóch mężczyzn usłyszało zarzuty w sprawie śmiertelnego potrącenia 51-latki [VIDEO]

W piątek policjanci zatrzymali 26- i 16-latka podejrzanych o spowodowanie wypadku w rejonie ul. Kapelanka, w wyniku którego śmierć poniosła 51-latka. Mężczyźni odpowiedzą za spowodowanie śmiertelnego wypadku oraz za nieudzielenie pomocy osobie poszkodowanej.

 W piątek, ok. godziny 6 kierujący samochodem osobowym marki Skoda, jadąc ul. Kapelanka od strony ul. Monte Cassino, utracił panowanie nad pojazdem, wjechał na chodnik i potrącił 51-letnią kobietę. Samochód uderzył następnie w pobliski budynek. Dwie osoby wysiadły z pojazdu i uciekły z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy poszkodowanej kobiecie.

Na miejsce świadkowie wezwali służby. – Niestety pomimo reanimacji prowadzonej przez załogę pogotowia, życia 51-latki nie udało się uratować. Około godziny 7:30 policjanci z krakowskiego oddziału prewencji zatrzymali nieopodal miejsca wypadku dwóch mężczyzn, w wieku 16 i 26 lat. Według poczynionych ustaleń to właśnie oni mieli znajdować się w pojeździe, w czasie kiedy doszło do potrącenia kobiety – mówi Elżbieta Znachowska-Bytnar z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

Obaj zostali przebadani pod kątem trzeźwości. Stężenie alkoholu w organizmie starszego mężczyzny wykazało ponad dwa promile. Funkcjonariusze ustalili, że pojazdem kierował 16-latek. Natomiast zachowanie starszego mężczyzny w trakcie jazdy przyczyniło się bezpośrednio do zjechania z jezdni samochodu.

Mężczyźni odpowiedzą za spowodowanie śmiertelnego wypadku oraz za nieudzielenie pomocy osobie poszkodowanej. Ponadto 16-latek poniesie odpowiedzialność za prowadzenie pojazdu bez wymaganych uprawnień.

Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec zatrzymanego 26-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.