Dyrektor Teatru Bagatela do zwolnienia. Miasto czeka na opinię

Teatr Bagatela fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Miasto czeka na opinię związków zawodowych i twórczych w sprawie odwołania Henryka S. z funkcji dyrektora Teatru Bagatela. Niebawem zostanie ogłoszony konkurs na dyrektora naczelnego instytucji. Czy miasto ma już kogoś na oku?

Miasto w ubiegłym tygodniu rozpoczęło procedurę wypowiedzenia umowy z Henrykiem S. Jak informował w minionym tygodniu Piaskowski, na opinię w tej sprawie miasto czeka do 15 stycznia.

– Do tej pory nie otrzymaliśmy opinii związków zawodowych i twórczych. Mają one na to siedem dni roboczych, dlatego musimy poczekać jeszcze do końca tygodnia – mówi w rozmowie z LoveKraków.pl Robert Piaskowski, pełnomocnik prezydenta ds. kultury. – Kontrakt z panem dyrektorem chcemy rozwiązać po otrzymaniu opinii.

Zgodnie z decyzją prokuratury Henryk S. ma zakaz pełnienia funkcji dyrektora teatru, przebywania w nim i zbliżania się do pokrzywdzonych kobiet. Grozi mu do trzech lat więzienia.

Kto nowym dyrektorem?

Na przełomie stycznia i lutego miasto ogłosi konkurs na nowego dyrektora instytucji. Robert Piaskowski w rozmowie z LoveKraków.pl podkreśla, że miastu zależy na tym, aby nowy dyrektor jak najszybciej objął stanowisko.

– Wszystko zależy jednak od rekrutacji. Nie mamy też na oku żadnego kandydata, czekamy na to, co przyniesie konkurs. Zdarzały się konkursy, kiedy to miasto nie wyłoniło dyrektora ze względu na brak kandydatów. Taka sytuacja miała miejsce w Bunkrze Sztuki – przyznaje. – Mamy nadzieję, że do konkursu na stanowisko dyrektora Teatru Bagatela wpłynie wiele interesujących kandydatur.

comments powered by Disqus