Dzieciaki rządzą w HistoryLand!

HistoryLand to nie tylko wystawa makiet historycznych zbudowanych z ponad miliona klocków LEGO®, to także wyjątkowy punkt na mapie Krakowa, który tego lata, podczas specjalnie przygotowanych - Warsztatów Kreatywnych, stanie się także miejscem spotkań dla ciekawych świata małych odkrywców. Podczas tych spotkań, składających się z  24 zajęć podzielonych na 7 bloków tematycznych, uczestnicy wyruszą m.in. w podróż do krainy sztuki i architektury, nauczą się przygotowywać kulinarne smakołyki, poznają tajniki budowania robotów i zaprojektują unikalne koszulki. Po sukcesie pierwszej edycji letnich warsztatów, organizatorzy już zapowiadają kontynuowanie projektu jesienią. Warsztaty Kreatywne w HistoryLand, to doskonałe antidotum na nudę, nie tylko wakacyjną!

Dla każdego coś kreatywnego!

Letnia nuda potrafi mocno dać się we znaki dzieciom oraz ich rodzicom, którzy gorączkowo próbują okiełznać niespożytkowaną energię swoich pociech. HistoryLand, wraz z pracownią Kreaktywna, wyszedł z założenia, że czas wakacji może być także okazją do fantastycznych, kreatywnych podróży do świata wyobraźni. Każde dziecko jest unikalne, ma różnorodne zainteresowania i talenty, dlatego oferta warsztatów jest naprawdę rozległa i bogata. Wśród bloków tematycznych, znajdą  coś dla siebie zarówno fani wycinania, modelowania i malowania („Małe dzieło sztuki”), odkrywania na nowo polskich zabytków („Kreatywnie o architekturze”) czy zwolennicy małych kuchennych rewolucji („Kulinarne rękodzieło”). Z pomocą prowadzących warsztaty, dzieci przegonią nudę z szafy („Zrób sobie gadżet”)  i  zabłysną na scenie oraz parkiecie („Performance - odkryj w sobie artystę” ). Jak przystało na wystawę makiet z LEGO®, HistoryLand nie zapominał o wielbicielach słynnych klocków. Właśnie do nich adresowane są pozostałe zestawy warsztatów „Naukowiec mały i duży” oraz „Projekt Recylking”. Na pierwszych z nich, uczestnicy nauczą się jak zbudować i zaprogramować roboty z popularnych serii „Wedo” i „Mindstorms”. W „Projekcie recykling”, mali odkrywcy, dowiedzą się, jak z leżących na dnie szuflady klocków, wyczarować przydatne w domu drobiazgi.

Edukacja i dobra zabawa gwarantowane!

Tematy warsztatów są wszechstronne i dopasowane dla dzieci w różnym wieku. Nadmiar energii rozładuje tutaj zarówno ruchliwy i dociekliwy 6-latek, jak i bystry 12-latek. Jakość zajęć gwarantują prowadzący, którzy są m.in. doświadczonymi w pracy z dziećmi absolwentami ASP, choreografami i projektantami.

Kreatywnie o architekturze

Architektura może być dziecinnie prosta! Podczas letnich warsztatów kreatywnych w HistoryLand najmłodsi przemienią zwykłe materiały w fascynujące i barwne mini kamienice. Miasto zmienia się i pulsuje formami. Ciekawe jak będą wyglądały metropolie przyszłości? Na to pytanie wspólnie z uczestnikami, znajdziemy odpowiedź na drugich zajęciach cyklu. Ponadto, razem z HistoryLand mali konstruktorzy zbudują osiedle, w którym zamieszkają ludziki LEGO®!

Na tapecie warsztatów nie zabraknie także perły polskiego renesansu czyli Kaplicy Zygmuntowskiej. Mali odkrywcy zbudują ekologiczny model wawelskiego dzieła Bartłomieja Berecciego i przyozdobią go złocistymi łuskami. Sam budynek HistoryLandu to także wspaniała i tajemnicza budowla. Na koniec serii zaplanowanych spotkań, dzieci zabawią się w projektantów wnętrz. W ruch pójdą taśmy malarskie, folia bąbelkowa i sznurki, a efekty zmian zostaną uwiecznione na zdjęciach!

Małe dzieło sztuki

Sztuka to nie tylko domena poważnych i dusznych muzeów! Na warsztatach z cyklu „Małe dzieło sztuki”, dzieci na wesoło odkryją m.in. Damę z Łasiczkę i kwiaty Stanisława Wyspiańskiego. Będzie zabawnie, twórczo i eco. Prowadzący zajęcia pokażą również, jak za pomocą  tradycyjnych technik stworzyć oryginalny T-shirt zainspirowany krakowskimi baśniami i legendami.

Naukowiec mały i duży

Na zajęciach „Naukowiec Mały i duży”, w dwóch grupach wiekowych, pod okiem instruktorów dzieci będą uczyć się jak budować i programować roboty z klocków LEGO®. Młodsi konstruktorzy (6- 8 lat) poznają sekrety LEGO Wedo, a starsi zasiądą w LEGO Akademii, aby zbudować inteligentne maszyny z zestawu Mindstorms! Kto wie, może wśród małych odkrywców znajdą się przyszli inżynierowie NASA?

Projekt recycling

Klocki LEGO® leżą uśpione na dnie pudełka? Przynieś je do HistoryLand, a zyskają drugie życie! Podczas kreatywnych warsztatów „Projekt Recykling”, dziecko samo zadecyduje czy zamienią się w stojak na długopisy, lampę, czy wzorzystą podkładkę. Ma własny pomysł w co zaczarować swoje klocki? Śmiało, pomożemy wykonać nawet najbardziej fantastyczny projekt. Gotowy gadżet dziecko zabierze do domu i będzie mogło nim zaskoczyć rodzinę i znajomych!

Kulinarne rękodzieło

Gotowanie może być świetną zabawą! Wśród baśniowych klimatów dzieci poznają, co pichcił  Bartolini Bartłomiej i jak Dratewka sporządził słynną nadziewaną owcę. Będzie też zawrotnie kolorowo. Najmłodsi dowiedzą się też, co można wyczarować z potraw za pomocą naturalnych barwników. Na koniec, mali adepci sztuki kulinarnej zobaczą, że jedzenie można też.. uszyć!

Performance - odkryj w sobie artystę

Sztuka nie jedno ma imię! Dlatego, podczas  warsztatów kreatywnych „Odkryj w sobie artystę”,  edukatorzy obudzą w Waszych pociechach wszystkie talenty. Uczestnicy m.in. przeniosą się w czasie do Stoczni Gdańskiej, by wcielić się w rolę  rodziny z czasów PRL-u i poćwiczyć sztukę improwizacji oraz storytellingu. Udowodnią także, że tańczyć hip hop każdy może … kiedy usłyszy ludową nutę! Brzmi nieszablonowo? Świetna zabawa i nauka szalonych układów gwarantowana! Ci zaś, którzy mają smykałkę do kamery zamienią się na moment w ekipę filmową i nakręcą spot reklamowy.

Sitodruk - zrób sobie gadżet

Stop odzieżowej nudzie! W każdą sobotę, w HistoryLand uczestnicy warsztatów dowiedzą się, jak technika sitodruku w prosty sposób zamienia ich koszulki, torby i plecaki w interesujące i niebanalne gadżety. Odwiedzając całą  rodziną wystawę makiet historycznych przy Placu Jeziorańskiego w Krakowie, macie okazję wyjść z pięknym logo HistoryLandu, odciśniętym na garderobie.

 

Bilety na warsztaty można zdobyć online tutaj:

https://evenea.pl/event/kreatywnewarsztaty/

Liczba miejsc ograniczona!

 

comments powered by Disqus