Dzięki remontowi ul. Krakowskiej Piaski Nowe zyskały stację Wavelo

fot. Materiały prasowe

Mieszkańcy Podgórza Duchackiego zyskali łatwiejszy dostęp do rowerów Wavelo. Na Piaskach Nowych mogą korzystać z nowej stacji.

Stacja o numerze 169 została zamontowana w rejonie przystanku „Piaski Nowe” na ulicy Nowosądeckiej. To spore ułatwienie dla mieszkańców, biorąc pod uwagę fakt, że najbliższa stacja znajduje się ponad pół kilometra dalej, w rejonie skrzyżowania z Łużycką, lub jeszcze dalej, przy przystanku „Dauna”.

Pojawienie się stacji jest o tyle zaskakujące, że dotychczasowe wnioski ze strony mieszkańców czy radnych spotykały się z odmową. Miasto nie dokłada się w żaden sposób do tworzenia stacji, nie przewiduje tego umowa koncesji z operatorem. Ten natomiast może zwiększyć liczbę stacji, ale do tej pory argumentował zawsze, że liczba 150 urządzeń przewidziana w koncesji została już wypełniona i że obecnie rozwój sieci planowany jest tylko przez stacje sponsorskie.

Takie finansowane przez komercyjne podmioty stacje pojawiły się już w wielu miejscach, m.in. przy sklepie IKEA, centrum handlowym Serenada czy biurowcach przy ul. Kapelanka.

Wyjątek

Tym razem jednak operator zdecydował się na „standardową” stację. Jak dowiadujemy się z komunikatu przesłanego przez firmę, inicjatywa ta wyszła od radnych miejskich Rafała Komarewicza i Dominika Homy. W przeszłości było już jednak wiele wniosków od radnych czy rad dzielnic i nie osiągały one swojego skutku.

Albert Wójtowicz z firmy BikeU wyjaśnia, że na Piaski Nowe trafiła stacja zdemontowana ze skrzyżowania ulic Krakowskiej, Dietla i Stradomskiej. – To po prostu przesunięcie – mówi przedstawiciel firmy.

Czy to oznacza, że po styczniowym zakończeniu remontu ul. Krakowskiej stacja już tam nie wróci? Wójtowicz nie odpowiada wprost, ale daje do zrozumienia, że stanie tam nowa konstrukcja. – Być może do tego czasu będziemy mieć wyprodukowane nowe – mówi.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze Duchackie
comments powered by Disqus