Dzień dobry LoveKraków.pl: Dług Wisły. Na 25 rat czy lat?

fot. LoveKraków.pl
W dzisiejszej prasie przeczytamy o prośbie Wisły w sprawie długu i piśmie prezydenta Krakowa do kurii.

Smoki opanują Kraków

Pijani Brytyjczycy znów narozrabiali

Radni nie chcą separatorów i stojaków rowerowych

Przeklęta gdyńska ziemia

Walka z błotem i wodą

Opóźnienia na Trasie Łagiewnickiej

Przegląd prasy

Dziennik Polski

Wisła Kraków zwróciła się do miasta o rozłożenie na raty długu za wynajem stadionu. Zobowiązania klubu wobec miasta sięgają pięciu milionów złotych. Jak mówi radny Andrzej Hawranek w piśmie do władz miasta w jednym miejscu pojawia sią kwestia 25 rat, w a drugim 25 lat.

Radni z komisji budżetowej wysłali więc pismo z prośbą o wyjaśnienie. Przedstawiciele klubu na razie nie zdradzają  żadnych szczegółów dotyczących wniosku o rozłożenie długu na raty. – Jesteśmy w trakcie rozmówi do momentu ich zakończenia nie chcemy ujawniać szczegółów – odpowiedziała dziennikowi Karolina Biedrzycka, rzeczniczka Wisły.

Jak podsumowuje gazeta, całość zobowiązań Wisły to ok. 80 mln złotych.

Gazeta Wyborcza

Prezydent zrobił to, do czego zobowiązali go radni – zwrócił się do krakowskiej kurii o zmniejszeni liczby godzin religii w szkole. Władze miasta przede wszystkim patrzą na tłok w szkołach spowodowany podwójnymi rocznikami , dlatego rozwiązanie to byłoby jednorazowe. Na razie swój sprzeciw wyraził wojewoda małopolski Piotr Ćwik (były katecheta). Kuria na razie w tej sprawie milczy.

Gazeta Krakowska

Na ul. Senatorskiej powstać ma ok. siedmiokondygnacyjny blok. Sąsiedzi inwestycji mają obawy w związku z tym.

– Inwestycja ograniczy dostęp światła słonecznego do kilkudziesięciu mieszkań. Wszystko wskazuje na to, że inwestor otrzyma wuzetkę. Urzędnicy przygotowali już projekt decyzji – mówi Krzysztof Kwarciak, radny dzielnicowy ze Zwierzyńca.

Kwarciak ma świadomość, że na tym obszarze nie ma planów miejscowych, ma też nadzieję, że uda się znaleźć podstawy do zakwestionowania budowy i jej zablokowania.

comments powered by Disqus