Dzień dobry LoveKraków.pl. Drobni handlarze na celowniku pseudokibiców

Ściąganie haraczy od ulicznych sprzedawców staje się nowym sposobem na łatwy zarobek.

Wtorek na LoveKraków.pl:

- Media: Była prezes Wisły Marzena S. zatrzymana

- Prokuratura: 7 mln zł szkody na rzecz Wisły Kraków

- Miasto mówi szczerze: stadion Wisły nie został odebrany

- Nowa propozycja Wisły w sprawie spłaty długu. Miasto nie ma wyjścia?

- Łódź maluje na buspasach oznaczenia dla samochodów elektrycznych. Co na to Kraków?

- Dziury, wybrzuszone torowisko, zalegające kruszywo. Tak utrzymuje się tory w Krakowie

- Miasto przekonuje, że nie zapomniało o kolei. Ale efektów nie widać

Gazeta Wyborcza: Kibole ściągają haracze w centrum miasta

Po wczorajszych informacjach o zatrzymaniu grupy pseudokibiców Hutnika zajmujących się ściąganiem haraczy od ulicznych sprzedawców, gazeta opisuje szerzej to nowe zjawisko w Krakowie. Policjanci twierdzą, że to nowa sytuacja. Wcześniej było wiadomo, że pseudokibice mają swoje strefy wpływów, zajmują się handlem narkotykami, kontrolują prostytucję w mieście, ale nie było w takiej skali zainteresowania drobnymi handlarzami. Przestępcy wyłapują głównie takich, którzy nie mają zarejestrowanej działalności albo zgód na zajęcie pasa drogowego – tak, by sami bali się zgłosić sprawę na policję. Nie przebierają w środkach, potrafią pobić człowieka w biały dzień. Policja apeluje o zgłaszanie się osób, które mogły paść ofiarą takiego procederu.

Dziennik Polski: Kolejne 70 milionów na stadion Wisły

Zwiększenie powierzchni biurowych, odnowienie elewacji, budowa parkingów i stworzenie części komercyjnej – to plany miasta wobec stadionu Wisły. Wraz z wykupieniem praw autorskich do projektu stadionu będzie to kosztowało ok. 70 milionów złotych. Miasto zamierza starać się o rządowe wsparcie, w związku z organizacją igrzysk europejskich. O komisji sportu poświęconej stadionowi pisaliśmy TUTAJ.

Gazeta Krakowska: Będzie nowa polityka parkingowa. Znów tylko na papierze?

Poprzedni dokument, przygotowany w 2012 roku, zakładał do 2020 roku budowę 55 parkingów. Do tej pory udało się zbudować tylko pięć. Prezydent Andrzej Kulig dotychczasowe działania nazywa porażką. Teraz urząd zamierza przygotować kolejny dokument, za 300 tysięcy złotych. Policzone zostaną miejsca w centrum miasta i w Nowej Hucie. Kiedy znane będą potrzeby, określone zostaną lokalizacje nowych parkingów. Radni jednak przyjęli te informacje z dużym zaskoczeniem, ponieważ od przyjęcia poprzedniej strategii miasto było w stanie wybudować tylko 780 miejsc parkingowych. Czy tym razem będzie inaczej?

comments powered by Disqus