Dzień dobry LoveKraków.pl. Dwupasmowa S7 do Warszawy najwcześniej za pięć lat

Na połączenie Krakowa z Warszawą trasą S7 trzeba będzie poczekać przynajmniej do 2024 roku. Wtedy ma się zakończyć realizacja najbardziej problematycznego odcinka od Miechowa do Szczepanowic.

Czwartek na LoveKraków.pl:

- Duży ruch nad Krakowem. Śmigłowce transportują poszkodowanych w górach

- Nowy sposób kupowania biletów. Zapłacimy w popularnej aplikacji

- Przy ICE powstaje Skwer Kongresowy [ZDJĘCIA]

- Wisła Stolarczyka, czyli lokomotywa z wiersza Tuwima

- Naprawiał koledze komputer i odkrył treści pedofilskie

- "Markiza" czeka, by zaświecić pełnym blaskiem

- PO: Zachowamy 500+ oraz 13. emeryturę i damy coś więcej

- Droga do zoo będzie zamykana. To ma być receptą na korki

Gazeta Wyborcza: Smogowy informator

Choć w dzisiejszym numerze nie znajdziemy bieżących krakowskich newsów, warto przeczytać tekst przypominający zasady uchwały antysmogowej, która wchodzi w życie już za tydzień, 1 września. Dotyczy ona wszystkich na obszarze Krakowa, zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i usługowych, a także w instalacjach używanych okazjonalnie, np. w szklarniach czy domkach na działkach. Całkowicie zakazane będzie używanie jako opału węgla, drewna i innej biomasy. Będzie można palić paliwami gazowymi albo lekkim olejem opałowym. Kara za złamanie zakazu to mandat do 500 zł, ale kontrolujący mogą też złożyć wniosek o ukaranie do sądu karą grzywny do 5 tys. zł.

Dziennik Polski: Dwupasmowa S7 do Warszawy najwcześniej za pięć lat

Termin realizacji całej trasy S7 odsuwa się w czasie. Pierwotnie była mowa o 2015 roku, potem 2020, 2022, teraz GDDKiA podaje już termin 2024. Wszystko zależy od tego, kiedy uda się zrealizować fragmenty w rejonie Miechowa. Jeśli chodzi o fragment z Miechowa do granicy województwa, przetarg ma być ogłoszony w najbliższych dniach, a budowa potrwa w latach 2021-2023. Gorzej jest z odcinkiem od Miechowa do Szczepanowic, gdzie nie ma jeszcze decyzji środowiskowej. Budowa jest zaplanowana na lata 2022-2024.

S7 to najdłuższa ekspresówka w Polsce, będzie sięgać od Gdańska do Rabki-Zdroju.

comments powered by Disqus