Dzień Dobry LoveKraków.pl: In vitro finansowane z budżetu miasta?

Na początek dnia nasz przegląd prasy, a w nim m.in. o finansowaniu zabiegów in vitro z budżetu miasta i zatrzymaniach członków byłych władz Wisły Kraków.

Środa na LoveKraków.pl

Rządzili Wisłą. Odpowiedzą za udział w grupie przestępczej

Rada miasta przyjęła program dofinansowania in vitro

Policja pokazała film z zatrzymania Marzeny S.

Prezydentowi nie podoba się kontrapas dla rowerzystów

Kończą remont pałacu dla „Damy”

Od 22 września zmiany w strefie [WAŻNE INFORMACJE]

Dwa tygodnie bez przejazdu na ul. Kopernika

Przegląd prasy

Gazeta Wyborcza: Samorząd już chce in vitro

Po dwóch latach sporów radni dali zielone światło dla finansowania zabiegów in vitro z budżetu miasta. Program ma ruszyć już w październiku, chyba że uchwałę uchyli wojewoda małopolski. W środę radni zagłosowali za przyjęciem gminnego programu refundacji zabiegu dla 100 bezdzietnych małżeństw z Krakowa.

WIĘCEJ >>> Rada miasta przyjęła program dofinansowania in vitro

Dziennik Polski: 79-letni prezes Wisły pójdzie siedzieć?

Największe zdumienie wśród osób związanych z klubem wzbudziło to, że wśród zatrzymanych znalazł się 79-letni Tadeusz Cz.” – czytamy w Dzienniku Polskim.

Udział w zorganizowanej grupie przestępczej, fikcyjne umowy, wyrządzenie szkód klubowi na miliony złotych, przywłaszczanie pieniędzy. To niektóre z zarzutów postawionych zatrzymanym przez CBŚP: Marzenie S., Annie M.-Z., Robertowi Sz. i Tadeuszowi Cz.

Przesłuchania członków byłych władz Wisły i żony wiślackiego gangstera trwały wczoraj do godzin wieczornych. Nie wiadomo, czy podejrzani przyznali się do winy. Grozi im do 10 lat więzienia.

„W sumie chodzi o popełnienie przestępstw gospodarczych i wyrządzenie szkód majątkowych na kwotę ok. 10 mln zł. To jedna trzecia długu, jaki piłkarska spółka Wisły ma spłacić w najbliższych latach. To dwa razy tyle, ile klub zalega miastu za wynajem stadionu” – pisze Dziennik Polski.

Gazeta Krakowska: Maszyny wjechały na budowę S7

Wejście wykonawców w teren rozpoczyna budowę trasy S7 między Krakowem i granicą województwa małopolskiego i świętokrzyskiego. Odcinek ma długość 13,1 km. Nowa droga będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdą stronę, ale zostanie pozostawiona rezerwa na trzeci pas.

Małopolska trasa S7 po północnej stronie Krakowa będzie liczyć prawie 56 km i zostanie włączona do istniejącego węzła Kraków Nowa Huta przy ul. Igołomskiej. Budowany obecnie fragment to środkowy odcinek tej drogi ekspresowej. Jego koszt został wyceniony na 508 mln 135 tys. zł.

comments powered by Disqus