Dzień dobry LoveKraków.pl. Konserwator nie chce hotelu w zakonnych ogrodach

Wojewódzka Konserwator Zabytków chce punktowej zmiany planu miejscowego „Stradom”, by uniemożliwić ewentualną budowę w cennym historycznie miejscu.

Środa na LoveKraków.pl:

- Kolejny incydent z gazem w autobusie. Wśród pasażerów miesięczne dziecko

- Prokocim. Kobieta w ciąży zasłabła za kierownicą i wjechała na torowisko

- Radni o wykonaniu budżetu za 2018 rok. Wiceprezydent Krakowa: Ponieśliśmy klęskę

- Niekończące się śledztwo ws. pomnika AK

- Stare tramwaje wożą pasażerów, nowsze odpoczywają w zajezdniach

- Atak maczetą w autobusie. Ostatni napastnik zatrzymany

- Prezydent Krakowa z wotum zaufania. Gibała wytyka zatrudnianie skazanej urzędniczki

- Radny zaprasza do urzędu „najbardziej agresywnych, pijanych i śmierdzących” bezdomnych

- Wisła w Warce. Ognisko po ciężkim dniu

Gazeta Wyborcza: Konserwator nie chce hotelu w ogrodach Księży Misjonarzy

Wojewódzka konserwator zabytków zawnioskowała do miasta o punktową zmianę planu miejscowego „Stradom”. Chce uniemożliwić ewentualną budowę hotelu na terenie ogrodów Zgromadzenia Księży Misjonarzy. Przyjęty niedawno plan pozwala na budynek o wysokości do 7 metrów w rogu ogrodów. Biuro Planowania Przestrzennego nie jest zachwycone otrzymanym wnioskiem – argumentuje, że punktowa zmiana to nawet rok prac. Szefowa biura przypomina też, że poprzedni plan został zaakceptowany przez poprzednika Moniki Bogdanowskiej Jana Janczykowskiego.

Dziennik Polski: Zakrzówek przypomniał o sobie

We wtorek na Zakrzówku utonął młody bramkarz Garbarni Kraków. Policja i Zarząd Zieleni Miejskiej apelują o zachowanie rozsądku podczas wizyt w tym miejscu. Tabliczki informują tam o zakazie kąpieli, dostęp jest ograniczony. ZZM zachęca, by korzystać z Bagrów, gdzie jest ratownik. Nad Zakrzówkiem pojawiały się już patrole straży miejskiej, teraz ma ich być więcej. Dyrektor ZZM pytany o ustawianie dodatkowych zabezpieczeń podkreśla, że nic nie zastąpi zdrowego rozsądku.

Gazeta Krakowska: Igrzyska za 150-200 milionów

Marszałek Witold Kozłowski szacuje koszty planowanych w Krakowie i Małopolsce igrzysk europejskich 2023 na 150-200 mln zł. Igrzyska mają zostać zorganizowane w oparciu o istniejące obiekty. Kraków czeka na gwarancje rządowe w tej sprawie. Potrzebny byłby m.in. nowy obiekt lekkoatletyczny czy modernizacja stadionu Wisły, gdyby miała się tam odbyć ceremonia otwarcia.

comments powered by Disqus