Dzień dobry LoveKraków.pl: Kraków zostanie gospodarzem igrzysk?

Dzień dobry! Poniedziałek zaczynamy od przeglądu prasy.

Weekend na naszym portalu:

Nic lub prawie nic. Spraw Wisły Kraków nie ruszyła z miejsca?

Sprawa Iwony K. Łukasz Gibała składa zawiadomienie do prokuratury

Stąd będzie startował nowy balon widokowy

Majchrowski pisze do Morawickiego w sprawie spalin

Tymczasowe rondo przy Wawelu. Można go… nie zauważyć

Baseny zamknięte na cztery spusty

Nowa restauracja KFC w Krakowie

Do Walcowni nową linią. Ale nie tramwajową

Przegląd prasy

Dziennik Polski: Za kilka dni decyzja o igrzyskach. Rządowych gwarancji wciąż nie ma

– Kraków nie rezygnuje z igrzysk europejskich, licząc na sfinansowanie przez rząd ważnych dla miasta inwestycji – czytamy w Dzienniku Polskim.

Niecały tydzień dzieli nas od ogłoszenia gospodarza Igrzysk Europejskich (IE) w 2023 r., a jedynym kandydatem jest Kraków. Władze miasta nadal jednak nie mają potwierdzenia gwarancji rządowych dotyczących sfinansowania tej imprezy.

– W tym tygodniu ma dojść do rozmów z wysoko postawionymi przedstawicielami rządu w sprawie pieniędzy na igrzyska. W urzędzie nie tylko liczą na to, że jak mają być igrzyska, to będzie wsparcie z centrali na budowę basenu olimpijskiego czy modernizację stadionu lekkoatletycznego Wawelu, ale też na inwestycje drogowe i rozwój komunikacji miejskiej – pisze Dziennik Polski.

Gazeta Wyborcza: Muzeum nie przyjęło intratnej propozycji z Poznania

Muzeum Narodowe nie przyjęło biznesowej propozycji Piotra Voelkela, znanego poznańskiego przedsiębiorcy, mecenasa sztuki i współzałożyciela SWPS. W styczniu 2017 roku wysłał do dyrektora Andrzeja Betleja list, w którym gratulował „nowe atrakcyjnego miejsca”. Zaproponował współpracę przy adaptacji i zagospodarowaniu tej części przestrzeni. Podkreślał, że od lat razem z córką Ewą prowadzi w Poznaniu Centrum Designu i Kreacji Concordia.

MNK przekazało „Wyborczej” oficjalne pismo, że list Piotra Voelkela trafił na biurko dr. hab. Andrzeja Szczerskiego, ówczesnego wicedyrektora MNK. To on odpowiedział biznesmenowi, zapewniając, że na razie powstaje tylko koncepcja zagospodarowania Cracovii.

Przypomnijmy, że Szczerski był swego czasu typowany na dyrektora nowej jednostki muzealnej, która powstać miała właśnie w hotelu Cracovia.

Gazeta Krakowska: Kosztowna dyskusja w hotelu Prezydent

– Kierownictwa krakowskich spółek miejskich, po raz drugi w ciągu trzech miesięcy, wybrały się służbowo do luksusowego hotelu – czytamy w Gazecie Krakowskiej.

Tym razem o sprawach dotyczących stolicy Małopolski rozmawiano w Krynicy-Zdroju.

– Koszt zeszłotygodniowego spotkania wyjazdowego (od czwartku do piątku), przedstawianego jako „seminarium”, to ponad 26 tysięcy złotych za 29 osób. Organizatorem był Krakowski Holding Komunalny – informuje GK.

Jak tłumaczy rzeczniczka KHK, Dominika Biesiada-Klimczak, „pragmatyka tego typu spotkań wskazuje, że organizowanie ich poza miejscem pracy uczestników (oderwanie na półtora dnia od bieżącego zarządzania spółką, nieprzerywana telefonami i spotkaniami praca), pozwala lepiej skoncentrować się nad omawianymi tematami”.

Podobne tłumaczenie było w marcu, kiedy 38 osób z komunalnych spółek pojechało służbowo na dwa dni do 5-gwiazdkowego hotelu Heron w Gródku nad Dunajcem. Jak podaje GK, koszt tamtej eskapady wyniósł 39,39 tys. zł.

comments powered by Disqus