Dzień dobry LoveKraków.pl: Lotnisko na końcu rankingu

Od 24 maja wzroście cena za dostarczenie wody i odbiór śmieci, lotnisko nisko w rankingu ze względu na opóźnienia, brakuje nauczycieli do pracy - o tym przeczytam dziś w lokalnych dziennikach.

W środę na LoveKraków.pl:

- Zakrzówek będzie placem budowy. Co nas czeka?
- Opóźnienie przy remoncie ul. Królowej Jadwigi
- Występował w Białym Domu. Teraz zawita do Krakowa
- Nietypowe wykolejenie pod Kombinatem
- Zapłacimy więcej za wodę i ścieki
- Ratownik medyczny: Czułem się zastraszany

Gazeta Wyborcza: Brakuje nauczycieli do pracy

W Krakowie ma brakować nauczycieli dla skumulowanych roczników. Wiceprezydent odpowiedzialna za edukację mówi, że jest to bardzo duży problem. Potwierdzają to cytowani w tekście dyrektorzy liceów, którzy oprócz bolączki związanej ze znalezieniem odpowiedniej kadry, muszą uporać się z brakami lokalowymi. Ile nowych etatów potrzeba w związku z reformą? O tym mamy się dowiedzieć po skończonej rekrutacji.

Gazeta Krakowska: Lotnisko bardzo daleko

Eksperci AirHelp Score wzięli pod lupę 132 lotniska z całego świata. Na czele zestawienia znalazł się port niedaleko Kataru, tuż za nim uplasowało się lotnisko w Tokio oraz w Atenach. Krakowski port zajął dopiero 112 miejsce. Powodem tak niskiej lokaty okazała się niska punktualność samolotów, które startują z Balic. Rzeczniczka Kraków Airport nie odniosła się do konkretnych zarzutów, a jedynie wymienia elementy procesu inwestycyjnego, jakie przeprowadza spółka.

Dziennik Polski: Podwyżki cen wody

Od 24 maja tego roku wzrośnie opłata za wodę i odbiór ścieków. Cena 1 metr sześcienny wody będzie więc wynosić 4,31 zł, a 1 metr sześcienny ścieków - 6,03 zł. To w sumie podwyżka o 19 groszy. Przedstawiciel wodociągów tłumaczy, że podwyżka spowodowana jest wzrostem cen za paliwo oraz energię elektryczną, która jest potrzebna m. in. do prawidłowego działania pomp.

comments powered by Disqus