Dzień dobry LoveKraków.pl. Miasto kupi kościół za 24 mln zł

Wśród nieruchomości, jakie miasto wykupi od Szpitala Uniwersyteckiego, jest m.in. kościół. Kuria jest zainteresowana jego odkupieniem.

Środa na LoveKraków.pl:

- Jest przetarg na budowę węzła przesiadkowego w Bronowicach

- Deweloper przeprasza za masakrę jeży

- Marko Kolar rozkwitł na wiosnę

- Uber poszerza swoją ofertę w Krakowie o elektryczne samochody

- Kłopoty krakowskiej huty to problem całego hutnictwa [ROZMOWA]

- W ubiegłym roku zatrudnili pół tysiąca osób. W tym nie przyjmą nikogo

- Patryk Jaki znalazł winnych wygaszania pieca w krakowskiej hucie

Gazeta Wyborcza: Dodatkowe lekcje w zamian za strajk

Majowe pensje nauczycieli po kwietniowym strajku są wyjątkowo niskie. Samorządy musiały zgodnie z prawem potrącić z wynagrodzenia wypłaty za czas strajku. Prezydent Krakowa zapewnia, że „zaoszczędzone” pieniądze pozostaną w oświacie, nie ma jednak ostatecznych decyzji, jak będą rozdysponowane. Nieoficjalnie wiadomo, że miasto zaproponowało związkom zawodowym opłacenie dodatkowych lekcji, podczas których uczniowie mieliby nadrobić zaległości z okresu strajku. ZNP odrzuca ten pomysł, z kilku powodów. Twierdzi, że nauczyciele już nadrobili zaległości, a dodatkowe lekcje oznaczałyby zajęcie szkół aż do wieczora, przy równoczesnym braku chętnych uczniów.

Dziennik Polski: Miasto kupi kościół

Coraz bliżej jest moment wykupu przez miasto terenów szpitala przy ul. Kopernika. Wśród budynków stojących na tym terenie jest też… kościół św. Łazarza. Świątynia, razem z zespołem budynków klasztornych, kosztuje 24 miliony złotych (cała transakcja to 280 mln). Odkupieniem kościoła zainteresowana jest kuria. Miasto może jej odsprzedać nieruchomość z bonifikatą do 98%, radni jednak nie będą raczej do tego skłonni. Przewodniczący Dominik Jaśkowiec proponuje zamianę za park Jalu Kurka, ale nie należy on do diecezji, tylko do zakonu salwatorianów, podległego bezpośrednio Watykanowi.

comments powered by Disqus