Dzień dobry LoveKraków.pl: Nie chcą drugiego Oświęcimia

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
W środowych dziennikach przeczytamy o sporach między urzędnikami a mieszkańcami. W jednej części miasta krakowianie nie chcą przebudowy placu Inwalidów, w drugiej - stworzenia Muzeum Miejsca Pamięci KL Płaszów.
Wtorek na LoveKraków.pl

- Światła na Zakopiańskiej pozostaną wyłączone

- Kolejne biurowce przy Tischnera 

- Tylko Stadler chce wyprodukować tramwaje dla Krakowa

- Garbarnia Surmy nie przegrywa

- Projekt lini na Azory wybrany

- Zwiedzanie schronów i kryminalny spacer

Dziennik Polski: Plac Inwalidów - zielony czy betonowy?

Rozgorzał kolejny spór o wygląd placu Inwalidów. Część mieszkańców wystosowała petycję, w której nie zgadza się na betonowanie tego miejsce. Nie podoba im się plan usunięcia części zieleni w zamian na betonowy mur. Po co? – To element konstrukcyjny, by ul. Królewska – po obniżeniu poziomu placu – nie obsunęła się na plac Inwalidów – tłumaczy gazecie Michał Pyclik z ZDMK.

Gazeta Krakowska: Za poszerzenie strefy płatnego parkowania zapłacimy 1,2 mln zł

Od poniedziałku zacznie obowiązywać rozszerzona strefa płatnego parkowania. Oznacza to koniec darmowego postoju w takich miejscach jak Zabłocie i os. Podwawelskie. Jak wylicza dziennik, koszt namalowania oznaczeń i postawienia znaków wyniesie 1,2 mln złotych. Montowane są również parkometry. Jak dotąd, „na Zabłociu postawiono już 190 znaków drogowych oraz wymalowano 850 mkw. białych linii. Z kolei na osiedlu Podwawelskim postawiono ponad 400 znaków i pokryto farbą 7,5 km linii”.

Gazeta Wyborcza: Nie chcą „drugiego Oświęcimia”

Podczas konsultacji społecznych prowadzonych w związku z planami utworzenia muzeum Miejsca Pamięci KL Płaszów, mieszkańcy wyrazili swoje wątpliwości dotyczącego tego pomysłu. –  Nie chcemy być świadkami komercjalizacji tego miejsca. Ofiary możemy upamiętnić inaczej niż budując muzeum. Mamy wrażenie, że miasto taką inicjatywą tylko wyciąga rękę po turystów. I po ich pieniądze – mówiła Patryca Kubala ze stowarzyszenia Stop Ogradzaniu Krzemionek.

comments powered by Disqus