Dzień dobry LoveKraków.pl. „Nie staraliśmy się o igrzyska”

Dzisiejsze dzienniki zdominował temat Igrzysk Europejskich. Dziennikarze pytają, czy Kraków będzie musiał zapłacić za imprezę z własnej kieszeni.

Weekend na LoveKraków.pl:

- Kraków gospodarzem Igrzysk Europejskich!

- Prezydent o igrzyskach: Będą rządowe pieniądze, będzie wsparcie

- Mateusz Lis nie przyjedzie na zgrupowanie Wisły

- Niezwykły pokaz pirotechniczny podczas Wianków [ZDJĘCIA Z DRONA]

- 20-latek odpowie za morderstwo

- Ambulans obrzucony jajkami

- Kraków z pokładu "Antka" [ZDJĘCIA]

Gazeta Wyborcza: Kraków nie aplikował o igrzyska

W „Gazecie Wyborczej” znajdziemy krótką rozmowę z Jackiem Majchrowskim. Prezydent mówi o tym, że liczy na rządowe finansowanie organizacji Igrzysk Europejskich. Jak mówi, skala inwestycji zależałaby od tego, jak duże miałoby być zaangażowanie Krakowa. Wylicza m.in. doinwestowanie ośrodka Kolna, basen olimpijski na Dębnikach, dofinansowanie budowy dróg, w tym Trasy Balickiej. Prezydent podkreśla, że to Małopolska starała się o organizację imprezy, a nie Kraków, dlatego też nie może się wycofać z czegoś, o co nie aplikowało.

Dziennik Polski: Poszukiwani najemcy fortów

Miasto szuka firmy, która przeprowadzi III etap rewitalizacji fortu „Borek” przy ul. Fortecznej, gdzie ma się znaleźć m.in. Klub Kultury „Kliny”. Podczas wakacji szykuje się też powtórka trzech przetargów na najemców fortów: Mogiła przy Igołomskiej, św. Benedykt przy ul. Stawarza i Lasówka przy ul. Golikówka. W dwóch przypadkach nie było chętnych, a w jednym nie udało się wybrać najemcy z powodów formalnych.

Gazeta Krakowska: Za nami udany XV Piknik Lotniczy

W „Gazecie Krakowskiej” znajdziemy m.in. fotoreportaż z weekendowego XV Pikniku Lotniczego. Imprezę można uznać za w pełni udaną. Dopisała pogoda, przyjechały tysiące uczestników. Jak zwykle, największe emocje wywołały pokazy akrobacji, ale dużą atrakcją była już sama możliwość dokładnego obejrzenia wyjątkowych historycznych maszyn. Oko uczestników pikniku cieszyła m.in. latająca łódź Catalina, której alianci podczas wojny używali do tropienia okrętów podwodnych.

comments powered by Disqus