Dzień dobry LoveKraków.pl. Obiecanego parku przy Karmelickiej wciąż nie ma

Z zapowiedzi prezydenta sprzed dwóch lat wynikało, że park przy ul. Karmelickiej powstanie lada moment. Wciąż nie ma go w budżecie.

Weekend na LoveKraków.pl:

- Nowe zasady na Kazimierzu. Co się zmieni? [INFORMATOR]

- Same złe wiadomości dla Wisły tydzień przed derbami

- Kaczyński w hali „Sokoła”: Byliśmy i jesteśmy potężnie atakowani

- Gorączka piątkowej nocy. Oni zabalowali za mocno

- Wolą drzewa, a nie beton. Plany urzędników ich nie przekonują

- Kuria zwolniła trzy pracownice, a nie pięć

- Dwa przetargi na obwodnicę Zielonek

- Ponad 25 mln zł z „korkowego”. Na co idą pieniądze z alkoholu?

Gazeta Wyborcza: Kosztowna wymiana z Japonią

Kurator oświaty Barbara Nowak znów spotkała się z krytyką środowiska nauczycieli i rodziców. Tym razem chodzi o wymianę dla 20 uczniów w Japonii, która jest efektem finansowanej z publicznych pieniędzy podróży kurator do Azji. Kurator pochwaliła się na Twitterze, że podpisała stosowne porozumienie. Okazało się jednak, że wziąć udział w wymianie będzie mogło tylko 20 uczniów z katolickiej szkoły. Nie wiadomo też, kto miałby finansować drogą podróż uczniów – bo w przeciwieństwie do wymian z krajami Unii Europejskiej czy USA nie ma programu dofinansowania takich wyjazdów. Radna Teodozja Maliszewska mówi wprost, że kurator urządziła sobie wycieczkę za publiczne pieniądze.

Dziennik Polski: Alkohol wykończył drzewa na placu Nowym?

ZZM sprawdzi, dlaczego drzewa posadzone w donicach na placu Nowym, nie przetrwały. W grę wchodzą przyczyny naturalne, ale też i to, że klienci klubów „podlewali” drzewami drinkami. Teraz w donicach znalazły się inne, bardziej odporny ostrokrzew. A graby z placu Nowego trafiły na „rekonwalescencję” do parku Młynówka Królewska i parku Bronowice. Tym wszystkim oburzony jest radny Jacek Balcewicz, który pyta, kto zapłaci za nieudany eksperyment. W jego ocenie donice nie pomogły w ograniczeniu ruchu.

Gazeta Krakowska: Obiecany park wciąż nie może powstać

Dwa lata temu prezydent Jacek Majchrowski zapowiadał, że kiedy tylko zostanie uchwalony plan miejscowy, ZZM zacznie przygotowania do budowy parku pomiędzy ulicami Karmelicką i Dolnych Młynów. Teraz mieszkańcy, którzy długo walczyli o powstanie tego parku, czują się oszukani. Wciąż nie ma na niego pieniędzy w budżecie, nie jest też jasne, czy zamiast niego nie jest planowana stacja metra. Stąd pomysł, by park wybudować z pieniędzy z budżetu obywatelskiego. Koszt oszacowano na ok. dwa miliony złotych. Mieszkańcy już przestali liczyć na to, że uda się zrealizować plan z budżetu ZZM.

comments powered by Disqus