Dzień dobry LoveKraków.pl: Park na Zabłociu będzie powiększony

fot. LoveKraków.pl

O zniszczonym parku Stacja Wisła, który ma być większy, podwyżkach dla nauczycieli i przetargu na kolejny odcinek S7 piszek krakowska prasa.

Środa w LoveKraków.pl:

Są pieniądze na S7

Rewitalizacja parku na Kurdwanowie [ZDJĘCIA]

Policja poszukuje Magdaleny Kralki

Miękkie lądowanie Garbarni

Chcą odkryć nowe skarby Małopolski

Kandydat uruchomił telefon dla wyborców

Domagał się rekompensaty za darmową komunikację miejską

 

Dziennik Polski: Park Stacja Wisła zostanie powiększony

Park został otwarty w maju 2018 roku i szybko stał się popularnym miejscem na Zabłociu, gdzie brakuje terenów zielonych. Radny Aleksander Miszalski interpelował do prezydenta, że park jest zniszczony – nie brakuje zasychających drzew, wyschniętych drzew czy zniszczonej infrastruktury.

Zarząd Zieleni Miejskiej odpowiada, że zieleń i części tarasu mają zostać wymienione w ramach gwarancji. Są też plany, by park się powiększył o kolejne pół hektara. Miasto pozyskało już działkę na ten cel.

Gazeta Krakowska: Rusza machina

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że na przełomie sierpnia i września ogłosi przetarg na budowę części drogi ekspresowej S7 na odcinku granica województwa Świętokrzyskiego do węzła w Miechowie o długości ok. 18,7 km. Prace mają się zakończyć w 2023 roku.

Gazeta Wyborcza: Podwyżki z własnej kasy?

Ponad 23 mln zł wyniosą w tym roku obiecane przez rząd podwyżki dla krakowskich nauczycieli. Wiele wskazuje na to, że miasto będzie musiało wypłacić je z własnej kasy.

Od września pensja nauczyciela ma wzrosnąć o 9,6 proc. W teorii pensje powinny zostać wypłacone ze środków przekazanych przez rząd w ramach subwencji oświatowej. W praktyce jest ona niewystarczająca i samorządy płacą z własnej kieszeni. W 2018 roku Kraków dołożył do edukacji 400 mln zł.


comments powered by Disqus