Dzień Dobry LoveKraków.pl: PiS bierze Koleje Małopolskie

Jest sobota, 8 grudnia, zapraszamy na przegląd weekendowej prasy, a w niej m.in. o dzieleniu powyborczych łupów w wojewódzkiej spółce, zimowym abasadorze Małopolski i hojności nowego marszałka.

Piątek na LoveKraków.pl

Znikający podworzec:
http://lovekrakow.pl/aktualnosci/znikajacy-podworzec_28305.html

Sanepid czysty. Prokuratura umarza śledztwo ws. szczepionek:
http://lovekrakow.pl/aktualnosci/sanepid-czysty-prokuratura-umarza-sledztwo-ws-szczepionek_28293.html

Gra o wszystko. Dziś Wisła znajdzie się w nowych rękach?:
http://sport.lovekrakow.pl/aktualnosci/gra-o-wszystko-dzis-wisla-znajdzie-sie-w-nowych-rekach_28301.html

Nowy rozkład na kolei. Nowe połączenia, ale bez utrudnień się nie obejdzie:
http://lovekrakow.pl/aktualnosci/nowy-rozklad-na-kolei-nowe-polaczenia-ale-bez-utrudnien-sie-nie-obejdzie_28312.html

Weekend na LoveKraków.pl

„Sądownictwo jest wkurzone”. Widmo paraliżu w sądach

Stroiki, bańki i inne cuda. Przedświąteczny kiermasz w Szpitalu Babińskiego

„Mały Książę” po krakowsku?

Stroiki, bańki i inne cuda. Przedświąteczny kiermasz w Szpitalu Babińskiego

Przegląd prasy

Gazeta Wyborcza: PiS bierze Koleje Małopolskie

Zgodnie z przewidywaniami, po wygranych wyborach do sejmiku województwa, PiS postanowił zabrać się za „marszałkowskie” spółki. Wczoraj działacze tej partii ogłosili, że z dniem 30 listopada odwołana została rada nadzorcza Kolei Małopolskich. Członkowie rady – Andrzej Hawranek, Stanisław Chrząszcz i Andrzej Harężlak otrzymali oficjalne maile informujące, że zostali usunięci ze stanowisk. Zdecydować o tym miało nadzwyczajne walne zgromadzenie, czyli zarząd województwa 30 listopada. Jak jednak dowiedziała się Wyborcza, to odbyło się dopiero 4 grudnia. Dziennikarzom Gazety nie udało się ustalić tożsamości nowych członków rady. Kolejne posiedzenie zaplanowane jest na poniedziałek, 10 grudnia. Nowa rada może odwołać prezesa spółki, Grzegorza Stawowego, który nie ma złudzeń co do swojej przyszłości. Łupów jest jednak więcej. Wkrótce ze stanowiskiem może pożegnać się Jan Pamuła (odwołany w 2015 roku przez PiS szef Kraków Airport), obecnie zarządzający Małopolską Agencją Rozwoju Regionalnego i Andrzej Kosiniak-Kamysz, szef Szpitala im. Dietla.

Dziennik Polski: 500 plus od marszałka dla urzędników

Jacek Krupa, odchodzący marszałek województwa przyznał urzędnikom nagrodę świąteczną w wysokości 1,5 tys. złotych. Jego następca – Witold Kozłowski nie chciał być gorszy i dorzucił swoim podwładnym kolejnych 500 zł. – Mamy swoje 500 plus – żartowali pracownicy urzędu. Dodatkowe wypłaty, nazywane nagrodami świątecznymi to urzędowa tradycja. Co roku ich wysokość określał marszałek województwa. Swoją szczodrość Witold Kozłowski tłumaczył wnioskiem związków zawodowych.

Gazeta Krakowska: Bargiel zimowym ambasadorem

30-letni Andrzej Bargiel został nowym ambasadorem zimowej Małopolski. Pochodzący z Łętowni skialpinista jest pierwszym człowiekiem na świecie, któremu udało się zjechać na nartach z K2 – najwyższego szczytu Karakorum. – Urodziłem się w Małopolsce i mimo że zjeżdżam z największych gór Ziemi, to wciąż mieszkam właśnie tutaj. Potencjał w naszym regionie jest ogromny, mamy najlepsze warunki do uprawiania zimowych dyscyplin, dlatego poprzez moje aktywności będę starał się pokazywać, jak wielkie są tu możliwości i że Małopolska jest warta odkrywania – mówił dziennikarzom. Nowy ambasador zachęcał do udziału w inauguracji sezonu zimowego, która odbędzie się 14 grudnia na stokach Słotwiny w Krynicy-Zdroju.

comments powered by Disqus