Dzień dobry LoveKraków.pl: Podwyżki w strefie płatnego parkowania. Decyzja w środę

Burza wokół igrzysk, podwyzki w strefie płatnego parkowania. Dzień dobry! Dziś piątek, 12 lipca. Na początek nasz przegląd prasy.

Czwartek na naszym portalu:

Majchrowski: Igrzyska w Krakowie to bardzo dobry pomysł

Miejska Infrastruktura ma iść do likwidacji. W tle wyprowadzanie pieniędzy

„Horror i strach na ulicach Bratysławy. Chuligani Cracovii wśród uczestników bójki

Pożar na Łąkach Nowohuckich. Ktoś podpalił bele siana

Remont Karmelickiej. Przy Bagateli skończą wcześniej

Przegląd prasy

Dziennik Polski: Strefa płatnego rozpalania emocji

Podczas środowej sesji odbyło się pierwsze czytanie projektu zmian w strefie płatnego parkowania. Podczas burzliwej dyskusji radni zgodzili się, że ceny za postój w strefie trzeba podnieść, ale tak radykalnie jak proponują urzędnicy.

Radni PiS mówili, że „to skok na kasę”, a urzędnicy odpowiadali, że „takie sa stawki komercyjne”. Decyzję co do skali podwyżek, radni podejmą na specjalnej sesji w następną środę.

Prawdopodobnie stawka za pierwszą godzinę w najdroższej strefie wyniesie 6 zł, a zmiany wejdą w życie od nowego roku, a nie od września, jak chcieli urzędnicy.

Więcej na ten temat również u nas  >>> Radni za podwyżkami, ale nie takimi

Gazeta Krakowska: Rząd gotowy do wsparcia Igrzysk Europejskich

– Igrzyska Europejskie w Krakowie to bardzo dobry pomysł – mówił podczas czwartkowej konferencji prezydent Jacek Majchrowski. Impreza odbędzie się w 2023 roku.

Wicepremier Jacek Sasin zapewnił, że rząd wesprze organizację igrzysk, które są – jak pisze „Krakowska” - mało popularne również wśród sportowców. Plan działania ma być gotowy do końca listopada tego roku. Wtedy mają zostać również podane szacunkowe koszty organizacji wydarzenia.

Jesteśmy gotowi na finansowe wsparcie tego wydarzenia. Jeżeli będzie potrzeba, to zostanie uchwalona w tej sprawie specustawa. Na razie za wcześnie mówić o kosztach wyjaśnił wicepremier Jacek Sasin w krakowskim magistracie.

„Nadal nie ma więc konkretów. Nie wiadomo, ile pieniędzy może przekazać rząd, ile miałoby dopłacić miasto i władze województwa” – czytamy w dzisiejszym wydaniu gazety.

Aby określić koszty trzeba najpierw wiedzieć, w jakich dyscyplinach mają rywalizować sportowcy w igrzyskach w 2023 r. Wykaz dyscyplin ma powstać do października.

comments powered by Disqus