Dzień dobry LoveKraków.pl: Polski biznesmen pomoże Wiśle?

fot. LoveKraków.pl

Powoli kończy się lipiec. W poniedziałek, 30. dnia miesiąca rozpoczynamy nowy tydzień od przeglądu prasy. W gazetach m.in. o wydatkach spółki Nowa Huta Przyszłości i przyszłości Wisły Kraków.

Weekend na LoveKraków.pl:

Nielegalny bilbord wciąż stoi: http://lovekrakow.pl/aktualnosci/nielegalny-bilbord-wciaz-stoi-przy-hotelu-forum_26535.html

Drugi wyjazd, druga porażka Cracovii: http://sport.lovekrakow.pl/aktualnosci/cracovia-znow-wraca-z-niczym_26552.html

Nowe kamery pojawią się jesienią: http://lovekrakow.pl/aktualnosci/nowe-kamery-w-miescie-pojawia-sie-jesienia_26526.html

Czarna seria nad wodą: http://lovekrakow.pl/aktualnosci/czarna-seria-nad-woda-strazacy-wylowili-cialo-27-latka_26545.html

W poniedziałek na naszym portalu:

Regulacje regulacjami, MPK ma swoją interpretację

Trzecim torem z Płaszowa do Bieżanowa [ZDJĘCIA]

Dziennik Polski: Polski inwestor kupi akcje Wisły?

Piątkową wygraną zespołu z ulicy Reymonta nad Miedzią Legnica oglądał pewien biznesmen działający w branży energetycznej. Wisłą zainteresowała go osoba od lat związana z krakowskim klubem w różnych rolach. Sprawa jest na razie na bardzo wstępnym etapie, a w Wiśle – nauczeni doświadczeniem choćby z Paulem Bragielem – na razie nie zamierzają jej komentować.

Gazeta Krakowska: Żyje głównie na papierze, wydaje miliony

Nowa Huta Przyszłości to projekt, który ma do wschodniej części Krakowa ściągnąć wielki biznes, stworzyć tysiące miejsc pracy oraz nowe miejsca rekreacji. Na razie jest szansa na realizację tych drugich - w Przylasku Rusieckim. Pod względem biznesowym projekt się wlecze, choć spółka za niego odpowiedzialna działa blisko 4 lata i wydaje coraz więcej pieniędzy. Właśnie czeka na przekazanie 75 mln zł ze strony Krakowa oraz województwa.

Miasto ma 70 procent udziałów w spółce. Dotąd włożyło w nią 13 mln. Do tego doszły grunty w Hucie. W zeszłym roku Kraków przekazał spółce blisko 7-hektarową działkę przy ulicy Cementowej, a wcześniej oddał w użytkowanie wieczyste pięć działek o łącznej powierzchni blisko 27 ha.

Gazeta Wyborcza: Skwer Pilota Pirxa?

Jeden ze skwerów w Krakowie może nosić imię Pilota Pirxa, a nowy miejski park - Ogród nad Sudołem. Tak chcieli mieszkańcy. „Czy mamy dość bohaterów, którzy dzielą albo których nazwiska nic nie mówią?” – zastanawia się dziennikarska „Wyborczej”.


comments powered by Disqus