Dzień dobry LoveKraków.pl. Prezes Radia Kraków zawieszony

Dziś w dziennikach m.in. o tragedii pod Wawelem, kosztownych planach miejscowych i zawieszeniu prezesa Radia Kraków.

Weekend na LoveKraków.pl:

- Ze skarpy pod Wawelem osunęła się ziemia. Nie żyje pracownik [ZDJĘCIA]

- Derby dla Wisły! Roślinka Probierza wciąż bez kwiatka

- Strach patrzeć, strach wsiąść

- Zmiany w Galerii Bronowice. Prace potrwają pół roku

- Po porannym wypadku pod Wawelem wycięto trzy drzewa

- Nowy Krakowski Mistrz Ortografii popełnił dwa błędy [TEKST DYKTANDA]

Dziś na naszym portalu:

- Hokeiści Cracovii krok od finału

- Gol: Ewidentny błąd sędziego

- Czwarte podejście do budowy centrum rekreacyjnego w Przylasku Rusieckim

- Smok Smoków 2019 dla Caroline Leaf

Gazeta Wyborcza: Prezes Radia Kraków zawieszony

Przemysław Bolechowski, prezes Radia Kraków, został zawieszony. Taką decyzję podjęła w minionym tygodniu rada nadzorcza rozgłośni. „Gazeta Wyborcza” twierdzi, że przyczyną jest nie tylko podawana oficjalnie zła kondycja finansowa. Do CBA i prokuratury trafiło zgłoszenie podpisane przez „pracowników Radia Kraków”, w którym sformułowano wiele zarzutów, w tym działanie na szkodę spółki i złamanie zapisów kontraktu. Bolechowskiego poproszono o to, by nie pojawiał się w siedzibie radia, a w jego gabinecie wymieniono zamki.

Dziennik Polski: Nowe plany pociągną za sobą odszkodowania

Dziennik pisze dziś o nowych planach miejscowych, które mają w założeniu ochronę zieleni i ograniczenie intensywnej zabudowy, ale wiążą się często z wysuwanymi przez deweloperów roszczeniami. Firmy żądają odszkodowań za utratę wartości działek. Tak było np. przy ul. Wincentego Pola. Na ostatniej sesji rady miasta podobne dyskusje wywołał plan dla rejonu ul. Koszykarskiej. Radny Grzegorz Stawowy przewiduje, że roszczeń będzie teraz więcej, po kilku wygranych przez inwestorów sprawach.

Gazeta Krakowska: Wawel. Remont i tragedia

Gazeta informuje o sobotniej tragedii u stóp Wawelu, przy ul. Podzamcze. Informuje przy tym, na czym polegają prowadzone tam prace. To część planowanej rewitalizacji stoków Wawelu. Do połowy roku firma miała wyremontować i zrekonstruować mur oporowy i część muru fortyfikacji oraz odwodnienie fosy. Na te prace ZZM wyda niecały milion złotych. Na 2020 rok ma zarezerwowany milion, a na 2021 rok dwa miliony. Drugi etap ma objąć odcinek od ulicy Powiśle do Smoczej Jamy.

comments powered by Disqus