Dzień dobry LoveKraków.pl: Przedszkola tylko dla zaszczepionych dzieci

fot. LoveKraków.pl

W dzisiejszym wydaniu lokalnych dzienników przeczytamy przede wszystkim o burzy jaką wywołał materiał braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu”. Prócz tego, krakowscy dziennikarze opisują projekt ustawy, według której do krakowskich przedszkoli samorządowych mogłyby być przyjmowane jedynie dzieci zaszczepione, a także przybliżają pomysł radnej, która planuje wprowadzić wśród policjantów wolontariat na rzecz osób niepełnosprawnych.

Weekend na LoveKraków.pl:

Abp Jędraszewski: Kościół pozostanie święty, chociaż składa się ze słabych i grzesznych ludzi

Smoki wygrywają pod Wawelem i zostają w ekstralidze

Procesja ku czci św. Stanisława przeszła przez Kraków [ZDJĘCIA]

Kossakówka- "widok żałosny, weranda bliska śmierci"? SKOZK odpowiada

Abp Głódź w Krakowie: Antyklerykalizm, ataki na świętość życia i rodziny. Musimy postawić tamę antychrześcijańskiej agresji

Nowym mostem przez Wisłę [VIDEO]

Patryk Jaki: Zrobimy co w naszej mocy, aby pomóc pracownikom krakowskiej huty

Rynek kleparski do przebudowy. Wykonawca wybrany

Protest przed krakowską kurią po filmie "Tylko nie mów nikomu": Wstyd i hańba

Przegląd prasy

Dziennik Polski: Żłobki tylko dla zaszczepionych dzieci

W Krakowie powrócił pomysł, aby do samorządowych przedszkoli przyjmować tylko te dzieci, które przeszły obowiązkowe szczepienia. Projekt uchwały w tej sprawie przygotowali radni z dwóch klubów: Przyjazny Kraków i Prawi i Sprawiedliwość. Choć sam pomysł nie jest nowy, ma szansę na poparcie, które krakowscy radni będą mogli wyrazić w trakcie czerwcowej sesji.

Gazeta Krakowska: Silne reakcje po „Tylko nie mów nikomu”

Dokument braci Marka i Tomasza Sekielskich wywołał burzę. Materiał o przestępstwach seksualnych wobec dzieci, które popełniali polscy księża, bije rekordy oglądalności i wywołuje silne reakcje wśród osób, które go obejrzały. Kościół przeprasza i wyraża skruchę. Abp Stanisław Gądecki przyznaje, że obejrzał film „z głębokim wzruszeniem”, a prymas abp gnieźnieński Wojciech Polak przeprosił „za każdą ranę zadaną przez ludzi Kościoła”. Wiele osób komentuje postępowanie hierarchów jako bierność i próbę krycia przypadków, w których dochodziło do aktów pedofilii. W takim tonie wypowiada krakowski duchowny ks. Jacek Prusak, który komentując film, podkreślił, że „Polski Kościół wprowadza z bólem wytyczne Watykanu, ale nie prowadzi to do zmiany mentalności hierarchów i duchownych”.

Gazeta Wyborcza: Policjanci jako wolontariusze dla osób niepełnosprawnych

Radna Alicja Szczepańska ma pomysł jak pomóc osobom niepełnosprawnym. Policjanci w ramach wolontariatu zniosą ze schodów, zawiozą do lekarza, a nawet zrobią zakupy. Chociaż policjanci nie podchodzą do pomysłu zbyt optymistycznie, nie mówią też „nie”, jednak zauważają, że ich głównym zadaniem powinno być łapanie przestępców. Szczepańska, która jest byłą policjantką ma już pomysł na to jak cały projekt pomocy miałby wyglądać. Pojawili by się koordynatorzy współpracujący z MOPS i policją. Zgłoszenia o tym, kto potrzebuje pomocy konkretnego dnia dostarczałby MOPS, a koordynator wyznaczał konkretnego wolontariusza spośród funkcjonariuszy krakowskiej policji. Choć cel jest szczytny, żadne decyzje nie zostały jednak podjęte. Jeśli jednak pomysł wejdzie w życia, będzie pionierskim projektem w Polsce.

comments powered by Disqus