Dzień dobry LoveKraków.pl: Sąd po stronie mieszkańców

fot. LoveKraków.pl
Dziś Wielki Piątek. W gazetach nie zabrakło przedświątecznych tematów, ale też takich, które dotyczą nas nie od święta.

Czwartek na LoveKrakow.pl

Wiceprezes Wisły i Sharksi w areszcie

UR wyremontował stary folwark

Warto grać w pucharach

ARS znajdzie dom przy ul. Dolnych Młynów?

Nowa Huta to nie jest zapomniana siostra Krakowa

Perypetie ze ścieżką rowerową

Zmieniają się ceny i wygląd biletów

Przegląd krakowskiej prasy

Dziennik Polski

Dziennik podsumowuje ostatnie wyroki Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego dotyczące opłat za holowanie i w strefie płatnego parkowania. Gazeta przypomina, że WSA unieważnił w całości trzy uchwały dotyczące stawek za karne usunięcie samochodu z ulicy. Taki sam los spotkał zapisy dotyczące karania opłatami dodatkowymi za postój w strefie, gdzie nie było znaków poziomych, a jedynie pionowe. Sąd uznał też, że nie można dyskryminować osób, które posiadają samochód, ale nie są jego właścicielami i tym samym unieważnił też zmiany w uchwale dotyczące tańszych abonamentów.

Gazeta Wyborcza

Część mieszkańców starej Nowej Huty ma problem z przyczepą dla konia. A to wszystko dlatego, że tego konia tam nie ma. Jest za to chowany tam wózek na obwarzanki. Nawet policja została już powiadomiona o tym fakcie, ale że policja takimi sprawami się nie zajmuje, problem trafił do straży miejskiej. Strażnicy twierdzą, że z przyczepą na konia, nawet bez konia, wszystko jest w porządku.

Gazeta Krakowska

W gazecie rozmowa z Jerzym Turbasem, właścicielem Artystycznej Pracowni Krawieckiej w Krakowie. Opowiada on między innymi o naszym stosunku do ubrania. „Nasz strój też stał się fast foodem. Tak jak w przypadku „szybkiego jedzenia” nie patrzymy na jego kaloryczność i to, że jest zabójcze dla naszego organizmu, tak samo ubierając się, nie zwracamy uwagi na to, co do czego pasuje. Kierujemy się wygodą. Stąd luźne, byle jakie stroje, zupełnie niepasujące do okazji”.

comments powered by Disqus