Dzień dobry LoveKraków.pl. Spóźniony tramwaj do Bronowic

Wciąż nie wiadomo, kiedy rozpocznie się modernizacja ulicy Karmelickiej. A od tego zależy, kiedy tramwaje znów zaczną kursować do Bronowic.

Wtorek na LoveKraków.pl:

- Zginął, bo kibicował Wiśle. 15 lat więzienia dla zabójcy

- Wisła chce zatrzymać piłkarza. Prosi kibiców o 300 tysięcy złotych

- Kierowcy! Omijajcie ul. Dietla

- Prezydent Krakowa widzi pomnik AK w innym miejscu

- Magistrat szykuje się na skutki wstrzymania produkcji w hucie

- Miasto szuka sponsora Kraków Areny wśród energetycznych gigantów

Gazeta Wyborcza: Zakrzówek nie dla nurków?

Rozpoczynają się przygotowania do budowy parku Zakrzówek. Teren kąpieliska miasto przejmuje od firmy Kraken. Prace będą się wiązać z zamknięciem na kilka sezonów bazy dla nurków. Dotychczasowa będzie wyburzona, a do 2023 roku powstanie nowe centrum sportów wodnych. Nurkowie z całej Polski organizują akcję wysyłania maili do urzędu. Piszą, że zamknięcie Zakrzówka byłoby zabójcze dla kultury nurkowej w tej części Polski i Europy. Zwracają uwagę, że nurkowie to też turyści, którzy zostawiają pieniądze w Krakowie. ZZM zarzuca nurkom, że rozpowszechniają nieprecyzyjne informacje.

O Zakrzówku piszemy dziś TUTAJ.

Dziennik Polski: Przebudowa Karmelickiej najwcześniej w czerwcu

Wciąż nie ma konkretów w sprawie modernizacji ulicy Karmelickiej. ZDMK nie zlecił żadnej firmie wykonania prac. A to bardzo istotne, bo każdy dzień opóźnienia oznacza opóźnienie uruchomienia torowiska do Bronowic. Torowisko na ulicach Królewskiej, Podchorążych i Bronowickiej będzie już gotowe, ale będzie musiało czekać na zakończenie prac na ul. Karmelickiej. ZDMK zamierza powierzyć to zadanie firmie ZUE – nie w ramach przetargu, ale jako rozszerzenie zakresu prac prowadzonych na ciągu do Bronowic. Zapowiada, że tramwaje wrócą na przełomie września i października, a wcześniej zapowiadano, że stanie się to w lipcu.

Gazeta Krakowska: Partia plakaciarzy opanowała miasto

W Krakowie przybywa plakatów wyborczych kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Część z nich wisi nielegalnie, choć urzędnicy przekonują, że takich przypadków jest mniej niż w poprzednich kampaniach. Wczoraj na ulice miasta wyjechał zespół ZDMK, który sprawdzał, czy plakaty są powieszone prawidłowo. Niestety, zakaz wieszania dykt wyborczych przyjęty niedawno przez radę miasta, będzie obowiązywał dopiero od kolejnej kampanii.

comments powered by Disqus