Dzień dobry LoveKraków.pl: Upadek z łóżka i śmierć pacjentki

Parkingi dzielnicowe, tańsza energia dla miasta i wymagająca wyjaśnienia śmierć pacjentki w szpitalu. To dzisiejsze tematy z krakowskich dzienników.

Weekend na LoveKraków.pl:

- Mieszkania rosną jak grzyby po deszczu

- Jerzy Meysztowicz przewodniczącym Nowoczesnej w Małopolsce

- Comarch Cracovia drugi raz przegrała w półfinale

- Mieszkańcy biorą sprawy w swoje ręce. Wiosenne porządki nad Dłubnią

- Kładka Bernatka, estakada Lipska-Wielicka i Tauron Arena Kraków w biało-czerwonych barwach

- To jeden z dwóch takich modeli na świecie. Muzeum Lotnictwa będzie miało zrekonstruowany samolot Caudron

- Czyn społeczny w Nowej Hucie [ZDJĘCIA ARCHIWALNE]

Dziś na naszym portalu:

- Ogólnopolski trend dotknie Cracovia Maraton?

- Krakowska sztuka czarno na białym

- Zalegasz miastu pieniądze? Trafisz do rejestru

- Ulica Sławkowska jeszcze rozkopana. Będzie na majówkę [ZDJĘCIA]

Gazeta Wyborcza: Kto wyjaśni śmierć pacjentki?

Prokuratura zbada sprawę śmierci pacjentki w szpitalu Jana Pawła II. Jej syn łączy fakt śmierci z faktem, że kobieta kilka godzin wcześniej spadła z łóżka. Powołując się na relacje innych pacjentów twierdzi, że kobieta nie mogła się doczekać by ktoś podał jej wodę, więc próbowała sama po nią sięgnąć. Dyrekcja szpitala odrzuca tę wersję. Jak przekonuje dyr. Anna Prokop-Staszecka, do całej sytuacji doszło w obecności pielęgniarki, więc nie jest prawdą, że pacjentka nie mogła się doczekać pomocy. Zgon nie miał mieć nic wspólnego z upadkiem, lecz z poważną chorobą kardiologiczną i zaawansowanym wiekiem.

Dziennik Polski: Miasto niechętne odnawialnym źródłom

„Dziennik Polski” pisze o pomyśle utworzenia klastra energii – formy prawnej, która ułatwia produkcję energii odnawialnej. Biorąc pod uwagę prognozowane podwyżki cen, miasto powinno różnicować źródła energii i szukać tańszych rozwiązań. Tymczasem projekt uchwały głosami PiS i Przyjaznego Krakowa został odesłany do projektodawcy, czyli Łukasza Gibały. W ubiegłym roku tylko za energię dostarczaną do budynków UMK urząd zapłacił prawie dwa mln zł. W tym roku te koszty mogą przekroczyć 3 mln zł.

Gazeta Krakowska: Parkingi zamiast zieleńców?

Radni dzielnicowi wskazali proponowane lokalizacje dzielnicowych parkingów. Jest jednak sporo wątpliwości, bo w części przypadków radni chcą parkingów w miejscu trawników. Np. radni z Bronowic zaproponowali działkę przy ul. Rodakowskiego, gdzie jest park i szpaler przydrożnych drzew. Radni z Czyżyn zaproponowali natomiast działkę przy ul. Padniewskiego, m.in. w pobliżu planowanej tężni solankowej w rejonie Łąk Nowohuckich. Radni Starego Miasta chcą natomiast parkingów pod placem Wolnica, placem Sikorskiego i stadionem KS Nadwiślan.
comments powered by Disqus