Dzień dobry LoveKraków.pl: W Krakowie coraz więcej wody a urzędnicy mają nowy projekt uchwały

fot. LoveKraków.pl

W dzisiejszym wydaniu lokalnych dzienników przeczytamy przede wszystkim o sytuacji powodziowej w Krakowie a także projekcie urzędników, który zakłada całkowite zamknięcie dla ruchu samochodowego ulic wokół szkół na 30 min przed lekcjami. Kraków mierzy się z perspektywą sytuacji powodziowej, dlatego nie zabraknie relacji z posiedzeń sztabu kryzysowego.

Weekend na LoveKraków.pl:

Wysoka woda w Krakowie. To będzie trudna noc [RELACJA]

Komendant główny straży pożarnej: Jutro rano fala kulminacyjna na Wiśle w Krakowie

Co działo się pod krzyżem, tam pozostało

Premier Morawiecki na zbiorniku przeciwpowodziowym w Bieżanowie [ZDJĘCIA]

Kierowca BMW wjechał w przystanek. Pięć osób poszkodowanych

Wisła może osiągnąć 7 metrów. Będą wstawiane bramy

Przegląd prasy

Dziennik Polski: Kraków z dużym niepokojem patrzy na Wisłę. A wody jest coraz więcej

W Krakowie odbyło się posiedzenie sztabu kryzysowego. W spotkaniu uczestniczył premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Beata Szydło a także minister Andrzej Adamczyk. Premier tuż po posiedzeniu ruszył w południowe regiony kraju. Odwiedził najbardziej poszkodowane miejscowości, W wyniku podtopień zalane zostały biura, żłobki, domy a tramwaje nie kursują. Morawiecki w trakcie jednego ze spotkań z powodzian zauważyła, że „jeszcze niedawno modliliśmy się o deszcz, tak teraz módlmy się, by przestało padać.

Gazeta Wyborcza: Do szkoły będzie łatwiej na piechotę

Kraków chce podążać śladami wiedeńskich urzędników. W Krakowie powstał projekt uchwały, która ma w swoim zamyśle uspokoić ruch w okolicach szkół. Urzędnicy czekają, aż z inicjatywą wyjdą rodzice dzieci i dyrektorzy szkół. Radni chcą iść w ślad za Wiedniem, w którym działa już program „Schulstrasse”, zakładający, że 30 minut przed rozpoczęciem lekcji na ulicach wokół szkoły panuje całkowity zakaz poruszania się samochodami. Optymizmu radnych nie pochwala prezydent miasta Jacek Majchrowski a także jego zastępca Andrzej Kulig. Według obu, zmiany są konieczne, natomiast nie można zamykać wszystkich ulic, ponieważ wiązałoby się to z paraliżem a także uniemożliwieniem dojazdu do posesji. Natomiast Łukasz Franek z ZTP zapewnia, że jeśli rodzice lub dyrektorzy którejkolwiek krakowskiej placówki zgłoszą chęć pilotażowego programu „Schulstrasse” w swojej szkole, Zarząd Transportu Publicznego jest gotowy im to umożliwić. Radni mają zająć się projektem na posiedzeniu 12 czerwca.

comments powered by Disqus