Dzień dobry LoveKraków.pl. Zbiorniki dla Bieżanowa dopiero w 2022

Głównym tematem w dziennikach jest wciąż w regionie. Można przeczytać m.in. o zbiornikach przeciwpowodziowych, które miały być gotowe w ubiegłym roku.

Piątek na LoveKraków.pl:

- Kraków po wielkiej wodzie [RELACJA]

- Wielka woda, wielkie sprzątanie [ZDJĘCIA]

- Student podpalił mieszkanie i… wyszedł na uczelnię

- Korowód Juwenaliowy, studenci zawładnęli miastem [ZDJĘCIA]

- Student podpalił mieszkanie i… wyszedł na uczelnię

- Napadnięta 90-latka w szpitalu. Poszukiwani świadkowie

Gazeta Wyborcza: Nadchodzi burmistrz od nocnych porządków

W czerwcu radni zdecydują, czy Kraków – podobnie jak wiele turystycznych miast – będzie miał nocnego burmistrza. Projekt uchwały jest już złożony. Burmistrz miałby się troszczyć m.in. o nocną komunikację, oświetlenie i bezpieczeństwo, a także o utrzymanie czystości w nocy i nad ranem. Takie stanowisko miałoby pomóc w koordynacji działań miasta, a także niwelować konflikty pomiędzy mieszkańcami a branżą turystyczną.

Dziennik Polski: Zbiorniki dopiero w 2022

Ostatnie dni pokazały, że mieszkańcy Bieżanowa nie mogą czuć się bezpiecznie. Cztery brakujące zbiorniki na Serafie i Malinówce miały powstać do 2018 roku, ale inwestycja jest opóźniona i teraz jest mowa o roku 2022. W 2015 roku powstał tylko jeden z zespołu pięciu zbiorników. Do skutecznego zabezpieczenia Krakowa potrzebna jest też modernizacja wałów przeciwpowodziowych. Tutaj też jest jeszcze sporo do zrobienia. Naprawa między ujścią Skawinki i stopniem wodnym Kościuszko oraz między mostem Wandy a Suchym Jarem jest wstępnie planowana na lata 2019-2021.

Gazeta Krakowska: Wielka woda przez nasz region

Gazeta podsumowuje sytuację w Małopolsce, w tym samym Krakowie. Kulminacyjna fala przeszła przez Kraków wczoraj, na Bielanach woda osiągnęła 580 cm. Dla porównania, w 1970 roku było to 907 cm, a w 1997 – 872. Serafa okazała się groźniejsza niż sama Wisła, teraz na Starym Bieżanowie trwa wielkie sprzątanie. Dużo pracy miała policja wodna, która broniła mostów przed płynącymi gałęziami i innymi ciężkimi przedmiotami.

comments powered by Disqus