Dzień dobry LoveKraków.pl: Nietrzeźwi na segwayach

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
W dzisiejszej prasie przeczytamy o groźnym incydencie na Plantach i nadziejach na nowy butelkomat w mieście.

Wyrok za gwałt zbiorowy utrzymany

Tragiczna śmierć pierwszego medalisty

Minister Emilewicz chce ratować hutę

Niespotykane konsekwencje uderzenia

Magiczna noc muzeów

Przegląd prasy

Gazeta Wyborcza

W czwartek na Plantach grupa nietrzeźwych turystów poruszała się na segwayach. W pewnym momencie jeden z nich potrącił 8-letnie dziecko, które upadło na asfalt. Świadkami zdarzenia była matka oraz jej koleżanka. Według słów świadka, turyści mieli bagatelizować zdarzenie. A gdy na miejsce przyjechała policja, nic konkretnego nie mogła zrobić, ponieważ segway nie jest pojazdem, więc zdarzenie została zakwalifikowane jako zderzenie pieszych. Żadne konsekwencje nie zostały też wyciągnięte wobec nietrzeźwych turystów.

Dziennik Polski

Przez dwa tygodnie w urzędzie miasta przy ul. Powstania Warszawskiego stał butelkomat. Urządzenie za każdą plastikową butelkę dawało 10 groszy. Większą część pieniędzy na ten cel przekazał jeden z radnych miejskich, a resztę mieszkaniec Krakowa. Automat jednak jeszcze pojawi się w mieście. Nie wiadomo tylko kiedy. – Miasto zwróciło się już z zapytaniem ofertowym do przedsiębiorstw produkujących automaty na butelki PET – informuje dziennik biuro prasowe magistratu.

Gazeta Krakowska

„IPN chce sprawdzić czy szczątków Józefa Kurasia nie ma w grobach osób przekazanych na cmentarz Rakowicki w Krakowie z Zakładu Anatomii Opisowej UJ”, informuje gazeta. To konsekwencje informacji, jaką w latach 90. zdobyła dziennikarka Grażyna Starzak. Według jej wiedzy, ciało „Ognia” miało zostać przekazane uczelni. Tę tezę będzie teraz weryfikował Instytut Pamięci Narodowej
comments powered by Disqus