Dzień dobry LoveKraków.pl: Jak rozwiązać problem korków do zoo?

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W dzisiejszej prasie przeczytamy m.in. o problemach na trasie do krakowskiego zoo i klauzuli, która wiąże lekarzy z jednym miejscem.

Wtorek na naszym portalu

Neon "Księgarnia" wraca do Podgórza

Czy Kraków wstydzi się wódki?

Historia nieudolności

Pół tysiąca projektów budżetu obywatelskiego

Akademik w dawnym Telpodzie

Puchar Polski. Krakowskie zespoły poznały rywali

Przegląd prasy


Dziennik Polski

Gazeta zajęła się korkami do krakowskiego zoo, które tworzą się przede wszystkim weekendami. Nie pomogło powiększenie parkingu za 2 mln złotych  Radny dzielnicowy Krzysztof Kwarciak proponuje testowo zakazać samochodom wjazdu na ul. Leśną i jednocześnie zwiększyć częstotliwość kursowania autobusu linii 134. Urzędnicy twierdzą,  że problem obserwują i analizują. Konkrety zostaną podane wiosną przyszłego roku.

Gazeta Wyborcza

Do tej pory lekarze ze szpitala dziecięcego w Prokocimiu przyjeżdżali do szpitala uniwersyteckiego, aby skonsultować noworodki urodzone z wadami. Po zmianie prawa, teraz dzieci będą musiał być zawożone do Prokocimia. „To kosztowne, a przede wszystkim niebezpieczne”, mówi gazecie kierownik oddziału Neonatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie prof. Ryszard Lauterbach. Jak się okazuje, jest to spowodowane zmianą prawa. Jeśli lekarz chce zarabiać określoną kwotę, musi podpisać umowę na wyłączność z jedną placówką.

comments powered by Disqus