Dzień dobry LoveKraków.pl: Niekończące się konsultacje

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Sobotnia prasa pisze o strajku młodzieży, propozycji radnego dotyczącej zakazu poruszania się hulajnogami oraz o niekończących się konsultacjach.
Piątek na Lovekraków.pl

- Młodzi walczą o klimat

- Jest szansa na ścieżkę po wałach Rudawy

- Probierz snuje plany

- Kuria zwolniła całe biuro prasowe

- Akt oskarżenia w sądzie. Porywacze przyznali się do winy

Dziennik Polski: Do 2023 mają zostać zagospodarowane tereny pod estakadami

Na konsultacje społeczne w tej sprawie miasto wydało już 350 tys. złotych. Choć mieszkańcy jasno wskazują, czego oczekują od magistratu. Chcą zieleni, boisk sportowych i różnych pawilonów handlowo-usługowych. Na razie jednak nie ma umowy między miastem a PKP, właścicielem terenów. Urzędnicy jeszcze nie wiedzą, czy będzie do dzierżawa działek czy użyczenie.

Gazeta Krakowska: Wielki Młodzieżowy Strajk Klimatyczny

Gazeta przypomina o tym, że na całym świecie przeszły marsze nastolatków, którzy chcą zwrócić uwagę na zbliżającą się katastrofę klimatyczną. Na transparentach mieli hasła: „Zmieniać faktów praw nie macie, dość kłamania o klimacie”, czy ,,Chcemy mieć przyszłość”.

Gazeta Wyborcza: Hulajnogi nie wjadą na zielone?

Pomysł radnego Łukasza Wantucha jest taki, aby wprowadzić zakaz jazdy hulajnogami po m.in. parku Jordana czy Plantach. Wantuch przekonuje, że to tylko propozycja i czeka na sugestie np. takie, gdzie wystarczy ograniczenie prędkości poruszania się na hulajnodze do 12 km/h. Radni z dzielnicy pierwszej mają inny pomysł – chcą, aby prezydent wprowadził zakaz jazdy w obrębie Parku Kulturowego Stare Miasto.
comments powered by Disqus