Dziś Kraków Business Run. Utrudnienia w centrum [INFORMATOR]

Kraków Business Run 2017 fot. Justyna Kamińska/LoveKraków.pl

W niedzielę między godz. 10.30 a 13.30, w centrum Krakowa odbędzie się Kraków Business Run 2017. Miasto czekają czasowe utrudnienia w ruchu.

Trasa biegu wiedzie przez następujące miejsca: ul. Bernardyńska, ul. Idziego (w lewo), ul. Grodzka (w prawo), ul. Poselska (w lewo), Planty (w lewo), ul. Podzamcze (w prawo), ul. Powiśle, skręt w lewo na Bulwary Wiślane, wzdłuż Wawelu (na wysokości parkingu dla autobusów przy Hotelu Sheraton), Bulwary Wiślane na wysokości Kościoła na Skałce (zawodnicy zawracają), za mostem Grunwaldzkim wybiegnięcie na górny Bulwar, ul. Smocza (w lewo), ul. Bernardyńska.

Jeśli chodzi o utrudnienia,  zostaną zamknięte dla ruchu kołowego drogi będące trasą biegu. Są to ul. Smocza, ul. Bernardyńska od 0.00, ul. Idziego, ul .Grodzka, ul. Poselska, ul. Podzamcze od 9.30. W związku z zamknięciem ul. św. Idziego oraz ul. Podzamcze (do ul. Straszewskiego), wyjazd z ul. Droga do Zamku oraz istniejącego parkingu przy ul. św. Idziego będzie możliwy wyłącznie w kierunku ul. Stradomskiej, w związku z przecięciem trasy biegu ruch odbywał się będzie na zasadzie chwilowej przerwy w ruchu.

Wyjazd z ul. Straszewskiego odbywał się będzie wyłącznie w kierunku ul. Powiśle.

W związku z koniecznością wybudowania infrastruktury towarzyszącej na ul. Smoczej, ul. Bernardyńskiej, ul. Grodzkiej, ul. Poselskiej, ul. Podzamcze, ul. Powiśle, od godz. 0.00 będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się pojazdów.

Ruch pieszych na przecięciach z trasą będzie regulowany przez służby porządkowe.

W związku z zamknięciem ul. Bernardyńskiej i ul. Smoczej został wytyczony objazd ul. Dietla, most Grunwaldzki, ul. M. Konopnickiej do ul. Zwierzynieckiej.

 

comments powered by Disqus