Dziś po 19 popatrzcie w górę

fot. pixabay.com

Dziś wieczorem pięć balonów pojawi się na krakowskim niebie, zachęcając mieszkańców do korzystania z uroków miasta w ramach akcji „Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków”.

Pasjonaci baloniarstwa i (i Krakowa): Tomasz, Hubert, Krzysztof, Sławek, Janek, Jacek i Leszek, postanowili połączyć siły i nie tylko przynieść radość krakowianom swoimi niezwykłymi podniebnymi pojazdami, ale przede wszystkim zachęcić ich do aktywnego udziału w akcji #badzturysta.

– Wszyscy jesteśmy z Krakowa – tu pracujemy, tu mieszkamy, tutaj mamy rodziny, to jest nasze miasto, dlatego nie wyobrażam sobie, żeby miało nas zabraknąć w akcji „Bądź turystą w swoim mieście” – mówi Tomasz Gajewski, jeden z pilotów.

Podniebni promotorzy akcji „Bądź turystą w swoim mieście” wraz z pięcioma balonami dzisiaj o godzinie 19.00 wystartują z lotniska Czyżyny-Rakowice i przelecą w kierunku południowym lub południowo-wschodnim, czyli w kierunku Podgórza, Bieżanowa i Prokocimia. Z koszy balonów powiewać będą specjalne flagi, na których znajdziemy hasła akcji „Bądź turystą w swoim mieście”. Kierunek lotu i sam start uzależnione są od warunków atmosferycznych uzależniony jest od kierunku i prędkości wiatru.

Od nas zależy

„Bądź turystą w swoimi mieście – zwiedzaj Kraków” to kampania informacyjno-społeczna Miasta Kraków i Krakowskiego Biura Festiwalowego, której celem jest pobudzenie lokalnej gospodarki przez zachęcenie krakowian do korzystania z dobrodziejstw i uroków Krakowa. – Zapraszamy instytucje, przedsiębiorców, NGOs-y i mieszkańców do zaangażowania się w promowanie urokliwych miejsc w naszym mieście i korzystania z jego oferty kulturalnej i gastronomicznej. To od nas i naszych decyzji zależy, jak Kraków poradzi sobie z obecną trudną sytuacją, i tylko dzięki nam może znów rozkwitnąć – czytamy w komunikacie Krakowskiego Biura Festiwalowego.

comments powered by Disqus