Egzamin ósmoklasisty w Krakowie bez problemów. Strajk nadal trwa

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Jak poinformowała w poniedziałek w południe Ewa Całus, dyrektor krakowskiego wydziału edukacji, pierwszy dzień egzaminów ósmoklasistów przebiegł bez problemu we wszystkich szkołach podstawowych w Krakowie.

– Kolejny dzień strajków, ósmy już, a dla nas również 4 dzień egzaminów. 122 podstawówki i we wszystkich egzaminy się odbyły – zapewniała Całus. Chociaż strajk nauczycieli nadal trwa, pierwszy dzień egzaminów w szkołach podstawowych odbył się bez większych incydentów. – To wielki wysiłek dyrektorów i nauczycieli, dziękuję za tę ciężką pracę, dzięki której egzaminy się odbyły – dziękowała dyrektor.

A co z kolejnymi dniami testów? Całus zapewnia, że „są kompletowane lub już skompletowane komisje i egzaminy powinny się odbyć bez problemów”. Egzamin ósmoklasisty to pokłosie reformy edukacji, a dzisiejsza próba to pierwsze zderzenie uczniów ze zmianami w szkolnictwie. – W naszych szkołach samorządowych ponad 6 tys. uczniów mogło przystąpić do egzaminu, a w samym Krakowie jest to ponad 7 tys. uczniów – analizowała dyrektor edukacji.

Ewa Całus podsumowała również sytuację w krakowskich przedszkolach. – Spośród 123 przedszkoli 30 działa normalnie, z czego w 11 zawieszono strajk – przekazała Całus. – Obawialiśmy się o sytuację w Krakowie, więc zapewniliśmy opiekę w MDK – zapewniała.

Nieco trudniejsza sytuacja jest w szkołach średnich, w których trwający strajk nauczycieli może wpłynąć na wystawianie ocen oraz klasyfikację maturzystów. – Teraz póki co nauczyciele deklarują, że nie będą brać udziału w klasyfikowaniu, chociaż jest już kilka szkół ponadpodstawowych, które mają już klasyfikację zrobioną, jednak większość nie – tłumaczyła dyrektor krakowskiego oddziału edukacji.

comments powered by Disqus