Festiwal Miłosza przeniesiony

Festiwal Miłosza odbędzie się w innym terminie fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
W związku z epidemią koronawirusa Festiwal Miłosza musiał zostać przeniesiony na inny termin.

21 marca tradycyjnie już mieliśmy poznać szczegóły nadchodzącej edycji Festiwalu Miłosza. Jednak z powodu epidemii koronawirusa organizatorzy postanowili przenieść wydarzenie na inny termin.

– W tym roku tradycja ustąpiła miejsca trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich. Tym razem zaprosimy Was do wspólnego świętowania poezji nie w czerwcu, a w lipcu – wraz z kolejnymi decyzjami będziemy informować Was o szczegółach 9. edycji Festiwalu. Bądźcie z nami! – czytamy w festiwalowym komunikacie.

Misteria Paschalia odwołane 

Organizacja wielu wydarzeń planowanych na najbliższe miesiące stoi pod znakiem zapytania. Krakowskie Biuro Festiwalowe musiało odwołać już Misteria Paschalia, który miał się odbyć w dniach 6–13 kwietnia.

– Wiemy, że jest to dla krakowian ważny festiwal, dlatego intensywnie pracujemy nad swego rodzaju substytutem fizycznego festiwalu. Już w tym tygodniu ogłosimy cyfrowy program Misteria Paschalia, który będzie realizowany za pomocą mediów społecznościowych okresie Wielkiego Tygodnia – dokładnie w takich samych datach, w jakich zaplanowana była tegoroczna odsłona wydarzenia – mówi Michał Zalewski, rzecznik prasowy KBF.

Wcześniej, KBF musiał odwołać zaplanowaną na 20 marca operę Orfeo & Majnun, którą przygotowywało z kilkoma instytucjami kultury w Europie. Wydarzenie miało się odbyć w Ice Kraków.

comments powered by Disqus