Festiwal Wody - już w sobotę!

Czy słyszałeś o tarczy obronnej wody? Chcesz dowiedzieć się jak wygląda rurecznik? A może ciekawią Cię po prostu tematy związane z uzdatnianiem wody, oczyszczaniem ścieków czy energią cieplną? Jeśli tak, nie możesz przegapić pierwszego Festiwalu Wody,  organizowanego przez Wodociągi Krakowskie i Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. Już w przyszłą sobotę, 22 października, Zakład Uzdatniania Wody Bielany zamieni się w miejsce pełne wodnych inspiracji!

Od godziny 10:00 do 15:00 przy ul. Księcia Józefa 299, na małych i dużych krakowian czekać będzie cała masa niesamowitych zadań, konkursów i pożytecznych informacji. Tutaj rozwiążecie niejedną zagadkę, znajdziecie odpowiedzi na wiele pytań. Festiwal Wody będzie nie tylko pyszną, ale i kształcąca zabawą dla dzieci i rodziców! Zastanawiacie się co Was czeka? W programie „Tajemnice zimnej i ciepłej wody” czyli stanowiska artystyczne, kreatywne, naukowe i sprawnościowe. Będzie szansa by się wykazać!

Rodzice wraz z dziećmi odbędą podróż do wnętrza kropli, poznają jej właściwości, zmierzą  ilość wody w sobie, wykonają zakręcony rurociąg, staną się ilustratorami bajki „Rozterki Kropelki”, a to jeszcze nie koniec atrakcji… ale przecież nie można zdradzać wszystkiego!

W muzyczny klimat, uczestników Festiwalu Wody, wprowadzi krakowski zespół Preizol Band, grający rocka i bluesa.

Nie zabraknie również fachowych porad, których udzielą specjaliści z Wodociągów Krakowskich i MPEC S.A.

Przysłowiową wisienką na torcie będzie „łyk” dobrej wody prosto z kranu, wprost z Zakładu Uzdatniania Wody Bielany. Wodociągi Krakowskie uruchomią również mobilne laboratorium, w którym każdy chętny będzie mógł przebadać wodę ze swojego domu.

Punkt krwiodastwa

W czasie wydarzenia będzie można oddać krew, gdyż krew tak jak i woda to źródło życia. Organizatorzy zachęcają do przyłączenia się do swojej akcji „Błękitne tętno miasta – oddaj krew - uratuj życie”.  Mobilny punkt poboru będzie przyjmował chętnych do niesienia pomocy  w godzinach od 11:00 do 15:00.

LoveKraków.pl oraz Radio Kraków są patronami medialnymi wydarzenia.