Garbarnia ciągle w grze o pierwszą ligę. Remis z Pogonią

Garbarnia Kraków zremisowała z Pogonią Siedlce 1:1 w pierwszym meczu barażowym o pierwszą ligę. Bramkę dla krakowian zdobył w pierwszej połowie Szymon Kiebzak. Losy barażu rozstrzygną się 13 czerwca.

Garbarnia Kraków w ostatnim meczu sezonu wywalczyła miejsce, które zagwarantowało jej prawo do gry w barażu o pierwszą ligę. Stało się to realne dzięki pokonaniu Wisły Puławy 2:0, a także dzięki świetnej postawie podopiecznych trenera Mirosława Hajdy w rundzie wiosennej.

W starciu z Pogonią Siedlce krakowianie nie byli faworytem, ale na pewno ich atutem było własne boisko. Na sześć ostatnich meczów u siebie wygrali aż pięć z nich, a w jednym zremisowali. Siedlczanie jednak już w pierwszej połowie pokazali, że zamierzają walczyć o swoje miejsce na zapleczu ekstraklasy. W 9. minucie mogli objąć prowadzenie, lecz piłka trafiła w słupek.

Piłkarze Garbarni szukali swoich okazji i z każdą kolejną byli bliżej trafienia. W 20. minucie dopięli swego. Szymon Kiebzak potężnym uderzeniem zapewnił prowadzenie gospodarzom. Pogoń zdołała odpowiedzieć dopiero przed końcem pierwszej części spotkania, jednak w dalszym ciągu była nieskuteczna.

W drugiej połowie krakowianie mogli mówić o sporym szczęściu. Pogoń zdobyła bramkę dopiero w 78. minucie, a na listę strzelców wpisał się Adrian Paluchowski. Przyjezdni byli bliscy rozstrzygnięcia meczu na swoją korzyść, lecz ich skuteczność pozostawiała wiele do życzenia.

Rewanż rozegrany zostanie 13 czerwca w Siedlcach.

Garbarnia Kraków - Pogoń Siedlce 1:1 (1:0)

Bramki: Kiebzak (20.) - Paluchowski (78.)

Garbarnia: Cabaj - Wrześniewski, Garzeł, Kalemba, Pietras - Wójcik (67. Krykun), Masiuda, Wojcieszyński (77. Kostrubała), Kitliński, Kiebzak (84. Gawle) – Ogar.

Pogoń: Misztal - Gordon, Wichtowski, Żytko, Szrek - Kun (74. Rybski), Chyła, Tomasiewicz (88. Rodak), Zjawiński, Bajdur (63. Świerblewski) – Paluchowski.

Żółte kartki: Kiebzak, Pietras, Ogar, Masiuda, Garzeł – Żytko.

Sędziował Mariusz Złotek (Stalowa Wola).