Garbarnia, Hutnik i Wieczysta w ogniu przygotowań. Dwa zwycięstwa i porażka

Franciszek Smuda, trener Wieczystej fot. Krzysztof Kalinowski

Krakowscy drugoligowcy rozegrali w środę kolejne sparingi i zgodnie zwyciężyli strzelając po trzy gole. W pierwszym meczu kontrolnym porażkę poniosła natomiast czwartoligowa Wieczysta.

Garbarnia w weekend zakończyła zgrupowanie w Sanoku. W ostatnim czasie do zespołu nikt nie dołączył i nikt go nie opuścił. Trzeba jednak odnotować, że po sezonie klub straci Daniela Morysa, który 1 lipca zostanie zawodnikiem Resovii. Prawy obrońca podpisał już dwuletni kontrakt z przedstawicielem I ligi. Dla zawodnika urodzonego w 2000 roku, obecny sezon jest drugim w barwach Garbarni. Jesienią rozegrał w lidze i Pucharze Polski 20 meczów i strzelił cztery gole.

3:1 i 3:2

W środę Brązowi rozegrali już piątym sparing i odnieśli trzecie zwycięstwo. Wisłoka Dębica z III ligi objęła prowadzenie w 11. minucie, ale kolejne bramki zdobywali już krakowianie. Do przerwy wyrównał Michal Klec, a w drugiej połowie zwycięstwo przypieczętowali Dawid Malik i Michał Klec.

W sobotę zespół Macieja Musiała zagra z trzecioligowym Podhalem Nowy Targ.

Rywal z czwartego poziomu był także kolejnym sparinpartnerem Hutnika, który po pożegnaniu wielu zawodników pozyskał sześciu nowych. Ostatnim nabytkiem został doświadczony obrońca Sebastian Zalepa, który jesienią nie miał klubu. 32-latek ma na koncie łącznie ponad 250 meczów na poziomie I i II ligi, więc w Nowej Hucie liczą, że stanie się jednym z liderów przebudowanej defensywy. Zespół Krzysztofa Lipeckiego musi tracić mniej goli, jeżeli ma udać się mu trudna wiosenna misja, jaką jest walka o utrzymanie. Być może pomoże w niej 34-letni defensor Adrian Basta (ostatnio w Sandecji Nowy Sącz, grał w środowym sparingu), z którym klub prowadzi rozmowy.

Mecz z ŁKS-em Łagów był drugim występem Zalepy w Hutniku. Krakowianie wygrali 3:2 po golach nowego pomocnika, 24-letniego Brazylijczyka Elorhana, Abdallaha Hafeza z rzutu karnego i  testowanego pomocnika z francuskim paszportem.

Hutnik wygrał dwa z czterech rozegranych dotąd sparingów. 5 lutego zmierzy się z pierwszoligowym GKS-em Katowice.

Pierwszy test Wieczystej

Pierwszy mecz ma za sobą także trenująca od 11 stycznia Wieczysta. Podopieczni Franciszka Smudy ulegli 1:3 Sandecji z I ligi. W drużynie zadebiutowało pięciu nowych piłkarzy (Bartłomiej Porębski, Wilde Donald-Guerrier, Michał Supel, Maciej Jankowski i Maksymilian Hebel), a jedynego gola dla lidera grupy zachodniej małopolskiej IV ligi strzelił po przerwie Dawid Linca. Rywal po pierwszej połowie prowadził 3:0, testował napastnika Mateusza Zacharę, który kiedyś grał w Wiśle.

5 lutego żółto-czarni pojadą do Łodzi na mecz z innym przedstawicielem zaplecza ekstraklasy – Widzewem Łódź, a 9 w Krakowie zmierzą się z Garbarnią. W dniach 12-26 lutego czekają ich treningi w tureckim Belek i aż pięć sparingów, m.in. z trzecioligowcami z Rumunii, Serbii i Ukrainy.