Gdzie będą się leczyć pacjenci z Grzegórzek? Jest nowa propozycja

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

14 tysięcy krakowian z Grzegórzek korzystający z Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Centrum Promocji Zdrowia przy al. Pokoju 2 wkrótce nie będzie mogło tam uzyskać pomocy lekarza. Ma tam powstać nowy ratusz Urzędu Marszałkowskiego,a wciąż nie jest znana nowa lokalizacja przychodni.

O tym, że przychodnia będzie musiała zostać przeniesiona, wiadomo od 2009 roku. Niedawno NZOZ otrzymał pismo, że powinien się stamtąd wyprowadzić do miesiąca. Do dziś jednak nie wiadomo, gdzie lekarze będą przyjmować pacjentów. Urząd Marszałkowski, który odpowiada za znalezienie nowej lokalizacji, broni się, że podejmował w tej sprawie szereg działań, a przychodnia szukała pomocy pod niewłaściwym adresem.

Urząd wskazał kolejne miejsce, które proponuje NZOZ. – Pomieszczenie, które mogłaby wynająć przychodnia, znajdują się przy ul. Śniadeckich 12 na terenie Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie – informuje biuro prasowe urzędu.

Jednocześnie Urząd Marszałkowski zwrócił się z prośbą do Regionalnego Centrum Administracyjnego (buduje nowy ratusz), by pacjenci mogli korzystać z pomocy lekarzy przy al. Pokoju 2 do 31 lipca.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Grzegórzki