Gramy dla Ukrainy. Charytatywny koncert w Teatrze KTO z udziałem Maćka Maleńczuka

fot. Teatr KTO/mat. prasowe

28 marca krakowscy artyści zagrają dla Ukrainy. Na scenie Teatru KTO pojawi się m.in. Maciej Maleńczuk, Andrzej Sikorowski czy Big Band Dobczyce. Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na pomoc Ukrainie.

– Nad domami naszych przyjaciół latają bomby. Od kilku tygodni nie możemy myśleć o niczym innym. Jesteśmy z Ukrainą całym sercem, gotowi do pomocy. Wspominając niezliczone spotkania z artystami i publicznością Lwowa, Kijowa, Łucka, Drohobycza i Ałuszty, mamy nadzieję, że ten nieludzki atak odbierający wolność i pokój zakończy się lada moment – mówi Dyrektor Teatru KTO Jerzy Zoń.

Aby włączyć się w pomoc Ukrainie, Teatr KTO organizuje charytatywny koncert. Na scenie zaprezentuje się m.in. Maciek Maleńczuk. „Ostatnia Nocka", „Sługi za szlugi", „Synu" czy „Tango Libido" to utwory, które z pewnością usłyszy krakowska publiczność. Udział w koncercie weźmie także Andrzej Sikorowski – wieloletni lider Grupy Pod Budą.

To jednak nie koniec. Potężną dawkę bałkańskiej energii zapewni zespół Sokół Orchestra, a Piotr Rzeka przeniesie publiczność w świat elektronicznych ballad o hip-hopowym sznycie. Z kolei Big Band Dobczyce zadba o jazz i swing. Na scenie Teatru KTO zaprezentuje się także Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn, czyli połączenie zabawy, humoru i dobrej muzyki.

– Żaden z artystów, realizatorów, partnerów oraz pracowników teatru nie otrzyma wynagrodzenia za udział i pracę przy koncercie – informują organizatorzy.

Głównym celem wydarzenia jest pomoc Ukrainie, dlatego też cały zysk zostanie przekazany polsko-ukraińskiej Fundacji Zustricz. Podczas koncertu odbędzie się także licytacja z atrakcyjnymi nagrodami. Więcej szczegółów tutaj.

Start 28 marca o godz. 19.00 w Teatrze KTO.

comments powered by Disqus