Grzegórzecka i okolice Hali Targowej. W środę ruszają konsultacje

Wizualizacja fot. ZZM

6 października rozpoczną się konsultacje społeczne dotyczące zagospodarowania ulicy Grzegórzeckiej i okolic Hali Targowej.


Konsultacje potrwają do 29 października. Ich tematem będzie zagospodarowanie przyszłego placu Grzegórzeckiego i jego otoczenia. Plac, po zakończonej inwestycji kolejowej, ma pełnić funkcję punktu przesiadkowego między koleją aglomeracyjną a liniami autobusowymi i tramwajowymi.

W ramach konsultacji zorganizowane zostanie spotkanie online z mieszkańcami oraz pozostałymi interesariuszami projektu, będą także uruchomione w tym rejonie dwa punkty konsultacyjne.

W czasie konsultacji będzie działał telefoniczny i mailowy dyżur ekspercki (adres e-mail: dialog@a2p2.pl, nr tel. 724 691 444 – dyżur telefoniczny w dni robocze w godz. 11.00-15.00), a w dniach 13–29 października uruchomiona zostanie geoankieta.

–  W ramach konsultacji zostaną także poddane dyskusji propozycje organizacji ruchu na ulicach w bezpośrednim sąsiedztwie, m.in. ulic Dietla i Grzegórzeckiej, prowadzenia tam dróg rowerowych, parkowania oraz organizacji ruchu ulic powiązanych – Daszyńskiego i Blich. Dyskusja ma również pokazać opinie i sugestie mieszkańców na temat różnych możliwości wprowadzanych zmian – informuje miasto.

Od 24 do 25 października będzie działał punkt konsultacyjny w sąsiedztwie Hali Targowej (niedziela w godz. 9.00–15.00, poniedziałek w godz. 11.00-18.00), a 28 października odbędzie się spotkanie otwarte online w godz. 18.00-20.00.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Grzegórzki
comments powered by Disqus