Grzegórzki. Cztery bomby lotnicze na budowie estakady kolejowej

fot. PKP PLK
W czwartek podczas prowadzenia prac przy rozbiórce nasypu kolejowego na wysokości jednego z budynków przy ul. Blich, znaleziono pięć bomb lotniczych.

ŚLEDŹCIE NASZĄ RELACJĘ NA ŻYWO >>> AKCJA SAPERÓW NA GRZEGÓRZECKIEJ TRWA

Bomby odnalezione przy rozbiórce nasypu na Grzegórzkach pochodzą z okresu II wojny światowej. Każda z nich waży 100 kg. Na miejscu działa policja, straż pożarna i patrol minersko-pirotechniczny.

– Policja zabezpiecza to miejsce. Zalecamy wszystkim, aby na czas działań omijali ul. Blich i rejon ul. Grzegórzeckiej – informuje Piotr Szpiech z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

W tym miejscu prowadzone są prace przy modernizacji linii kolejowej. Trwa rozbiórka XIX-wiecznego nasypu, w miejsce którego powstanie druga część estakady kolejowej.

Do godziny 14:15 pociągi i tak na tym odcinku nie kursują. – Jeśli jednak usuwanie bomb przedłuży się poza czas obowiązywania przerwy technologicznej, mogą się pojawić zakłócenia w kursowaniu pociągów. Będziemy wówczas informować o zmianach w rozkładzie – stwierdza Piotr Hamarnik z PKP Polskich Linii Kolejowych.

AKTUALIZACJA 1: Czasowo uruchomiono komunikację tramwajową i autobusową na Grzegórzeckiej i Dietla. Może zostać ponownie wstrzymana po decyzji saperów.

AKTUALIZACJA 2: Na miejscu działa już wojskowy patrol, saperzy zabezpieczają odnalezione bomby i przygotowują do wywiezienia na poligon w Pobiedniku. Jak na razie nie zachodzi potrzeba ewakuacji pobliskich mieszkańców.

 

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Grzegórzki
comments powered by Disqus