Holownik MPK przejechał milion kilometrów i odesłano go na emeryturę

Nowe pojazdy MPK fot. MPK w Krakowie

Po 18 latach eksploatacji i przejechaniu prawie miliona kilometrów wysłużony pojazd techniczny marki Star, który służył pracownikom pogotowia technicznego MPK, został wycofany. Zastąpił go nowoczesny holownik MAN TGS.

Samochód będzie wykorzystywany do napraw bieżących usterek autobusów kursujących na liniach miejskich i aglomeracyjnych oraz do holowania autobusów np. po kolizji.

W kabinie nowego auta jest  monitor z ekranem 10 cali umożliwiający stały podgląd z kamery tylnej, rejestrator jazdy do przodu i tyłu, klimatyzacja i światła do jazdy dziennej w technologii led.

– Część warsztatowa pojazdu jest złożona z zabudowy o konstrukcji ze stali nierdzewnej, izolowana termicznie z wymaganą liczbą wyjść awaryjnych. Tylna ściana zabudowy wyposażona jest w podest ruchomy o maksymalnym udźwigu 1500 kg. Do dyspozycji pracowników są w środku m.in. stół warsztatowy z blatem roboczym, imadłem i szufladami oraz szafka narzędziowa wraz z narzędziami – mówi Marek Gancarczyk, rzecznik prasowy MPK.

Miejski przewoźnik zakupił także pojazd techniczny Iveco Daily. Także będzie służył pracownikom pogotowia autobusowego. Pojazd jest wyposażony w silnik spełniający najwyższą europejska normę Euro 6 i klimatyzację.

Poniżej zdjęcie wycofanego holownika

comments powered by Disqus