Hotel Galaxy przeznaczony dla lekarzy i personelu medycznego

Hotel Galaxy nad Wisłą fot. oficjalna strona Hotelu Galaxy
W Krakowie mamy już drugi hotel przeznaczony dla medyków. Tym razem to Hotel Galaxy położony tuż nad Wisłą, przy ul. Gęsiej. Z inicjatywą udostępnienia obiektu na ten cel zgłosił się sam właściciel.

Na mocy umowy użyczenia, zawartej między Małopolskim Urzędem Wojewódzkim w Krakowie a hotelem, na potrzeby kadry medycznej zostało udostępnionych 200 pokoi (cały obiekt).

Pracownicy medyczni będą mogli z nich korzystać do momentu zakończenia epidemii. Część osób spędzi tam już Święta Wielkanocne.

– Hotel Galaxy chcemy przeznaczyć dla lekarzy, personelu medycznego, a także dla Krakowskiego i Tarnowskiego Pogotowia Ratunkowego. Pracownicy medyczni będą mogli udać się tam i odpocząć po ciężkiej pracy. To też ważne, by zminimalizować ryzyko zakażeń wśród ich bliskich. Szukamy kolejnych miejsc, które będą mogły taką funkcję pełnić. W toku są także działania związane z uruchomieniem kolejnych izolatoriów – mówi wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

Od 31 marca pracownicy Szpitala Uniwersyteckiego mogą już korzystać z bezpłatnych noclegów i śniadań w hotelu Royal przy ulicy św. Gertrudy.

comments powered by Disqus