Huta Sztuki otwarta, kino Sfinks zaprasza na seanse online

Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida stopniowo wznawia działalność fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida od 18 maja powoli wznawia działalność. Mieszkańcy mogą już odwiedzać Galerię Huta Sztuki i korzystać z biblioteki. Widzowie kina Sfinks od 21 maja mogą oglądać filmy na platformie online.

– Od wtorku częściowo wznowiliśmy działalność. Na początek zapraszamy do naszych bibliotek i Galerii Huta Sztuki. Resztę działań kontynuujemy w sieci – mówi Agnieszka Wyrwał z Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida.

Czas działać

Od początku maja instytucje kulturalne stopniowo wznawiają działalność. Od zeszłego tygodnia w Nowej Hucie działa już Muzeum Nowej Huty, oddział Muzeum Krakowa. Teraz w swoje progi ponownie zaprasza Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida.

Mieszkańcy mogą już odwiedzać Galerię Huta Sztuki, w której prezentowany jest przegląd nowohuckiej sztuki – od socrealistycznych obrazów Erwina Czerwenki po dzieła współczesne.

Więcej >>> Blachą, młotkiem, koronką. Jak artyści Nową Hutę budowali

– Oczywiście zmieniliśmy zasady korzystania z galerii. W przestrzeni może się znajdować jednocześnie 7 osób, a do recepcji należy podchodzić pojedynczo. Do środka wpuszczamy tylko osoby w maseczkach ochronnych, które wcześniej zdezynfekowały ręce płynem znajdującym się przed wejściem – zaznacza Agnieszka Wyrwał.

Kino online

Już od najbliższego czwartku, 21 maja, kino Sfinks zaprasza na seanse filmowe w wersji online. Nowohuckie kino dołączyło do projektu Stowarzyszenia Kin Studyjnych MOJEeKINO.pl, dzięki któremu kina art-housowe z całej Polski mogą układać repertuar filmowy dla swoich odbiorców.

– Podobnie jak w kinie tradycyjnym repertuar będzie cyklicznie zmieniany, ale także wzbogacany o wydarzenia dodatkowe – spotkania z twórcami, pokazy edukacyjne, a nawet festiwale filmowe. Twórcy platformy zadbali także o widzów z dysfunkcją wzroku i słuchu – część filmów wyświetlanych będzie z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących – informuje w komunikacie kino Sfinks.

Do wirtualnej sali będzie można wejść bezpośrednio przez stronę internetową http://www.kinosfinks.pl/

Więcej o inicjatywie >>> Kina studyjne zapraszają do wirtualnych sal

Biblioteka otwarta

Oprócz galerii OKN otwiera również wypożyczalnię Biblioteki Głównej i wypożyczalni Biblioteki Klubu Kuźnia. Jednak nim wybierzemy się tam z wizytą, zalecany jest wcześniejszy kontakt w celu jej umówienia lub zamówienia książki.

Jeśli chodzi o oddawanie książek, to każdy czytelnik będzie musiał je zostawiać przed wejściem do wypożyczalni w specjalnie przygotowanym pojemniku.

 

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Nowa Huta
comments powered by Disqus