Hutnik pożegnał się z II ligą. Garbarnia oddaliła się od baraży

Garbarnia Kraków przegrała z KKS-em 1925 Kalisz 1:2 i ma coraz mniejsze szanse na zajęcie miejsca, gwarantującego grę w barażach o awans na przedpole ekstraklasy. Hutnik Kraków po porażce z Wisłą Puławy 1:4 stracił szanse na utrzymanie w II lidze. Wieczysta Kraków zgodnie z planem wygrała swoje mecze.

Mecz w Kaliszu rozpoczął się bardzo dobrze dla Garbarni. Kacper Duda znajdujący się w obrębie pola karnego przymierzył i zapewnił przyjezdnym prowadzenie. Brązowi dążyli do podwyższenia wyniku, ale w pierwszej połowie piłka więcej nie znalazła się w siatce.

Po zmianie stron broniący się przed spadkiem gospodarze zagrali lepiej, a przede wszystkim skuteczniej i nie tylko odrobili straty, ale też strzelili zwycięskiego gola. Piotr Giel po godzinie gry zdobył dla kaliszan pierwsze trafienie, a pięć minut później jedenastkę wykorzystał Gordillo. W końcówce spotkania czerwoną kartkę obejrzał Mateusz Kardas.

KKS 1925 Kalisz - Garbarnia Kraków 2:1 (0:1)

Bramki: K. Duda (12.) – Giel (60.), Gordillo (65. K).

KKS 1925: Górski - Zawistowski (77. Smajdor), Kendzia, Gawlik, Stolc, Staszak - Wysokiński (87. Mączyński), Kaszuba (60. Putno), Łuszkiewicz, Gordillo (77. Borecki) - Giel (87. Majewski).

Garbarnia: Frątczak - Warczak (54. Purcha), Kardas, Nakrosius, Bentkowski (46. Morys) - Słomka (78. Rogoziński), K. Duda (69. Kuczak), Nowak (46. M. Duda), Szywacz, Feliks - Klec.

Żółte kartki: Kaszuba, Majewski, Stolc - Bentkowski, K. Duda, M. Duda, Kardas, Klec, Nowak.

Czerwona kartka: Kardas.

Sędziował Piotr Szypuła (Bielsko-Biała).

Bez szans na utrzymanie

Hutnik Kraków przegrał z Wisłą Puławy, a do tego rywale z KKS 1925 Kalisz i Śląsk II Wrocław wygrali swoje mecze i krakowianie nie mają już nawet matematycznych szans na pozostanie w II lidze na kolejny sezon. W dwóch ostatnich meczach będą walczyć wyłącznie o podreperowanie swojego dorobku punktowego.

Pierwsza połowa nie zwiastowała jednak katastrofy. Hutnik wykorzystał rzut rożny, po którym Krzysztof Świątek umieścił piłkę w siatce. Tuż przed przerwą gospodarze zdobyli aż dwa trafienia. Wyrównujący gol padł po imponującej przewrotce Adriana Paluchowskiego. Chwilę później Adrian Basta bez piłki sfaulował Dominika Banacha i sędzia podyktował jedenastkę, którą na bramkę zamienił Bartłomiej Bartosiak. Po przerwie krakowianie próbowali jeszcze podjąć walkę, ale dwa trafienia zdobył Carlos Daniel.

Wisła Puławy - Hutnik Kraków 4:1 (2:1)

Bramki: Świątek (31.) – Paluchowski (44.), Bartosiak (45.), Carlos Daniel (74., 86.).

Wisła: Gradecki - Cheba, Flak (71. Bracik), Wiech, Wawszczyk, Kona, Carlos Daniel, Bartosiak (71. Drozdowicz), Banach (75. Kondracki), Puton (80. Ryszka), Paluchowski.

Hutnik: Frasik - Basta, Hoyo-Kowalski, Jurkowski, Becht (76. Becht) - Andrzejewski, Drąg (65. Kitliński), Świątek, Zawadzki (65. Kieliś) - Lelek (73. El Bouh), Wyjadłowski (65. Chmiel).

Żółte kartki: Banach - Zawadzki, Basta, Leszczyński (na ławce), El Bouh.

Sędziował Dmytro Kriwuszkin (Charków/Poznań).

Wieczysta z kompletem punktów

Wieczysta Kraków w miniony weekend rozegrała wewnętrzną grę, ponieważ Orzeł Ryczów nie przyjechał do stolicy Małopolski na spotkanie. Wydział Gier Małopolskiego Związku Piłki Nożnej zweryfikował ten mecz jako walkower na korzyść Wieczystej. Mimo to krakowianie mieli w tygodniu do rozegrania kolejny mecz, w którym o punkty już tak łatwo nie było. Pcimianka Pcim po pierwszej połowie remisowała z liderem, ale już po przerwie wszystko układało się po myśli przyjezdnych.

W sobotę przed własną publicznością gracze Wieczystej podejmowali LKS Jawiszowice. W pierwszej części meczu gra była wyrównana i na przerwę piłkarze schodzili przy bezbramkowym remisie. Po zmianie stron gospodarze po zmianie w składzie - Łukasza Burligę zastąpił Donald Guerrier równie dobrze prezentowali się w ataku, ale przede wszystkim byli bardziej skuteczni. Na kwadrans przed końcem Wieczysta prowadziła 3:1. Do egzekucji przystąpiła w końcówce za sprawą Macieja Jankowskiego, który w osiem minut skompletował hat-tricka. Kolejne trafienie dołożył jeszcze Guerrier.

Pcimianka Pcim – Wieczysta Kraków 1:3 (1:1)

Bramki: Onwudi (25.) – Majewski (23.), Hebel (75.), Michalski (82.)

Pcimianka: Gaudyn – Chochlinski, K. Pandyra, Kowalczyk, Korczyk – Luberda (87. Zięba), Dudek, Mizera (90. D. Pandyra), Sołtys (9. Kowalski), D. Zalejski (62. N. Zalejski) – Onwudi (90. Olszanicki)

Wieczysta: Siryk – Frańczak, Michalski, Jampich, Burliga – Moulin, Gamrot, Majewski (71. Hebel) – Misak (46. Linca), Jankowski (79. Bąk), Peszko

Żółte kartki: Majewski, Jampich.

Wieczysta Kraków – LKS Jawiszowice 7:1 (0:0)

Bramki: Guerrier (54., 90.), Michalski (52.), Peszko (68.), Jankowski (85.), (91.), (93.), – Hałat (73.)

Wieczysta: Siryk – Frańczak, S. Michalski, Jampich, Burliga (46. Guerrier) – Moulin, Gamrot (71. Bąk), Hebel (86. Supel) – Peszko, Jankowski, Guzik (62. Linca)

Jawiszowice: Smok – Waliczek, M. Michalski, Radomski, Sitko – Hałat (89. Gąsiorek), Herman, Frączek, D. Płonka (86. Zieliński), M. Płonka – Wysogląd (62. Wawak)

Żółta kartka: Moulin.